На Полтавщині виявили майже 1 500 хворих на коронавірус: коли прогнозують спад захворювання

На Полтавщині виявили майже 1 500 хворих на коронавірус: коли прогнозують спад захворювання

На Полтавщині виявили майже 1 500 хворих на коронавірус: коли прогнозують спад захворювання
. фото: надані Г. Гонтовою

На Полтавщині упродовж минулого тижня виявили 1 478 нових випадків COVID-19. Це на 490 більше, ніж за попередній період. Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Нині на Полтавщині циркулює штам коронавірусу "Омікрон", розповів епідеміолог. За його словами, збільшення кількості нових випадків захворювання є сезонним ростом.

Зараз коронавірусну інфекцію треба розглядати як один зі збудників гострих респіраторних і вірусних інфекцій. У нас завжди в Україні березень залишався місяцем сезонного підйому на гострі респіраторні вірусні інфекції

Як розповів Андрій Байбарза, найбільше, як і раніше, хворіють люди старші за 60 років. Крім того, у порівнянні з початком пандемії, збільшилася захворюваність на коронавірус серед дітей – це 10 відсотків від загальної кількості виявлених випадків.

Якщо у вас є симптоми гострого респіраторного захворювання, то цілком можливо, що це буде коронавірусна інфекція. Треба звертатися до лікаря. Якщо у вас ще немає чотирьох щеплень від коронавірусної інфекції, якщо ви належите до групи ризику, тобто у вас є якісь хронічні захворювання, то доцільно зробити собі щеплення від коронавірусної інфекції

Зниження можна очікувати у квітні або на початку травня, додав епідеміолог.

Також зазначив, що протягом минулого тижня найбільше нових випадків COVID-19 виявили у Мартинівській, Ланнівській, Сенчанській, Козельщинській, Новогалещинській та Котелевській громадах. А, зокрема, в Оржицькій та Нехворощанській ТГ цього захворювання не виявили.

Нині Полтавщина на третьому місці за кількістю захворілих на коронавірус. Передують нашій області Хмельниччина та Житомирщина, розповів Андрій Байбарза.

Читайте також

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок