Для Кременчука не можуть знизити тарифи "Полтаватеплоенерго": у чому справа

Для Кременчука не можуть знизити тарифи "Полтаватеплоенерго": у чому справа

Для Кременчука не можуть знизити тарифи "Полтаватеплоенерго": у чому справа
. Фото: Суспільне Полтава

Частина жителів Кременчука, яких обслуговує "Полтаватеплоенерго", оплачує послуги за вищим тарифом, ніж у решті міста. Тому деякі депутати облради ініціювали скликання сесії. Однак змінити суми сплати нині не можна. Про це розповів Суспільному голова обласної ради Олександр Біленький.

Після того, як через російські обстріли було зруйновано Кременчуцьку теплоелектроцентраль, частині жителів міста надає тепло та гарячу воду обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго". Тарифи на підприємстві діють із 2021-го року, говорить голова обласної ради Олександр Біленький.

"Коли Кременчуцька ТЕЦ надавала послуги, тариф був 1 740 гривень за гігакалорію. А приходить "Полтаватеплоенерго" з іншим тарифом, зі своїм тарифом. І для кременчужан фактично це підняття, так. Але, знову ж таки, місто могло визначити будь-кого виконавцем цих послуг з надання (тепла та гарячої води – ред.). Але було вирішено (обрати – ред.) "Полтаватеплоенерго" рішенням виконкому», – каже Олександр Біленький.

Для Кременчука не можуть знизити тарифи "Полтаватеплоенерго": у чому справа
Наслідки обстрілу ТЕЦ у Кременчуці. Фото: Telegram-канал Дмитра Луніна

Представники Кременчуцької міської ради пропонують тариф на тепло знизити до цифри, яка діяла у минулий опалювальний сезон. Для цього ініціювали скликати сесію обласної ради на 27 січня. Про це під час засідання говорив депутат облради та заступник голови Кременчуцької громади Іван Москалик.

Заступник голови облради Олексій Чепурко повідомив:

"Кременчук виходить із ініціативою знизити тариф до 1 700 гривень. На сьогодні 2 300 гривень – уже є не економічно обґрунтованим (тарифом – ред.) для підприємства, воно несе збитки. Його, по-перше, не можна знизити тільки для міста Кременчук, це треба знижувати для всієї області. І збитки підприємства при такому тарифі будуть складати сотні мільйонів гривень".

За словами Олексія Чепурка, на сесії вирішили запропонувати Кременчуцькій міській раді взяти в оренду потужності "Полтаватеплоенерго" та надавати послуги мешканцям за зниженою ціною.

За словами заступника голови Кременчуцької громади Івана Москалика, потужності підприємства готові взяти не в оренду, а у власність. Але робити це під час опалювального періоду не будуть.

"Тарифи не повинні бути збільшеними в незалежності від того, хто був попереднім виконавцем послуг на даній території. Виставляти у платіжках потрібно той тариф, який діяв до 24 лютого 2022 року. А різницю між встановленим та сплаченим тарифом має відшкодувати держава. Є відповідні компенсаторні механізми. На робочій групі розберемось і все вирішимо", – розповів Суспільному Іван Москалик.

За його словами, 27 січня під час сесії обласної ради депутати вирішили відправити на доопрацювання питання щодо врегулювання тарифів у Кременчуці. Шляхи вирішення проблеми планують обговорити, зокрема, на засіданнях робочої групи, яка розпочне роботу із 30 січня. Узгоджений проєкт рішення винесуть на розгляд наступної позачергової сесії.

Що відомо

  • Від 24 лютого 2022-го року у Кременчуці на Полтавщині російська армія обстрілювала об’єкти інфраструктури, зокрема, місцеву теплоелектроцентраль, яка забезпечувала опаленням та гарячою водою частину місцевого населення. Зокрема, після ракетного удару, який був у квітні, вартість відновлення об’єкта оцінювали у щонайменше 500 мільйонів гривень.
  • У жовтні 2022-го держава передала Кременчуцьку ТЕЦ у власність обласної влади, аби вирішити проблему із початком опалювального сезону у місті.
  • На відновлення Кременчуцької ТЕЦ, зокрема, із державного бюджету спрямували 100 мільйонів гривень, а з бюджету області двома траншами – 50 мільйонів та 80 мільйонів. Про 27 січня Суспільному повідомив голова обласної ради Олександр Біленький.

Читайте також

Індивідуальне опалення та дров’яні котли: як у Кременчуці готуються до зими

На початок