На Полтавщині від початку року поліцейські розшукали майже 40 дітей

На Полтавщині від початку року поліцейські розшукали майже 40 дітей

На Полтавщині від початку року поліцейські розшукали майже 40 дітей
. Фото: Суспільне

До поліції Полтавщини від початку року надійшло 39 звернень щодо зникнення дітей. Про те, як діяти батькам у таких ситуаціях, Суспільному розповіла начальниця відділу превентивної діяльності обласної поліції Ірина Москаленко.

За її словами, якщо зникла дитина, то важливо надати правоохоронцям її найсвіжішу фотокартку, номер телефону, імена друзів, учителів. Крім того, слід проінформувати про прикмети, особливості зовнішності, захворювання та одяг, у якому неповнолітнього бачили востаннє.

"Якщо дитина більше, ніж два рази залишала самостійно місце проживання чи навчання, то така дитина підлягає профілактичному обліку поліції. Це означає, що з дитиною будуть проведені заходи індивідуальної профілактики. Ми працюємо з цією дитиною, а також із сім’єю. Якщо дитина покинула самостійно місце навчання, наприклад, то ми приділяємо увагу школі. Можливо, там є ознаки булінгуцькування із фізичним і психологічним впливом ", – каже Ірина Москаленко.

Про зникнення дитини правоохоронцям слід повідомити одразу, як ви це помітили. Перед цим варто сповістити родичів та знайомих, у яких вона може перебувати.

Від початку 2023-го року на Полтавщині вдалося розшукати усіх неповнолітніх, про зникнення яких повідомляли.

"Важливо, щоб дитина знала своє прізвище, ім’я і по батькові, а також номер телефону одного із батьків. Іноді батьки у рюкзак дитині можуть покласти наліпку, в якій вказують свій номер телефону. Це може допомогти, але важливо не залишати цю інформацію на видному місці", – розповіла Ірина Москаленко.

2022-го року до поліції Полтавщини надійшло 603 звернення щодо зникнення дітей. Із них 586 розшукали протягом доби. Таких викликів було приблизно на 6% більше, ніж 2021-го, через початок повномасштабної війни Росії проти України.

Читайте також

На початок