Овочевий ринок у Полтаві, який у листопаді планували перенести на окраїну міста, поки не переміщуватимуть. Чекають, зокрема, на завершення ремонту колектора, труби якого розташовані на новій ділянці, розповів Суспільному начальник комунального підприємства "Полтава-сервіс" Денис Поліщук.
На ділянці площею близько пів гектара у Полтаві планують облаштувати овочевий ярмарок. Зробити це хочуть на Київському шосе. Таке рішення 4 серпня ухвалили на засіданні виконавчого комітету Полтавської міської ради. Це, зокрема, для розвантаження центральної частини міста. Тож сюди мають переїхати торговці, які продають товари на вулиці Новий Базар.
Переїхати сюди вони мали б у листопаді, говорив раніше начальник комунального підприємства "Полтава-сервіс" Денис Поліщук.
"Через те, що комунальне підприємство «Полтававодоканал» ще не завершило будівельні роботи з відновлення колектора, ми не маємо змоги перенести ринок оптово-овочевий на цю земельну ділянку", – повідомив Денис Поліщук.
Тимчасову насосну станцію на аварійному колекторі встановили приблизно 4 роки тому. Зробили це для того, щоб перекачувати стічні води поза ділянками, де виникли провали у трубах, говорить начальник служби каналізації комунального підприємства "Полтававодоканал" Іван Мистюк.
"Провали спровокували закриття проходу каналізаційних труб. Тобто стічні води не проходили. Колектор побудований ще у 70-80-х роках минулого століття. Термін гарантійної експлуатації залізобетонних труб 25 років. Вони (прокладені – ред.) майже 50 років. При взаємодії газової корозії у трубах вони руйнуються і провалюється земля", – каже Іван Мистюк.
Мережі перебувають у власності Полтавської громади, а на балансі – у "Полтававодоканалу", який за гроші підприємства поетапно замінює трубопровід. Ускладнює роботу ще й те, що в охоронній зоні колектора, де нічого б не мало бути, розташовуються стоянки для транспорту, каже Іван Мистюк.
"Переключення ще немає, тому що у нас униз по стоку, тобто до головної насосної станції, яка розташована в стороні «Метро» (супермаркет у Полтаві – ред.), у нас два підрядники проводять перекладку каналізаційного колектора. До 1 січня ми 100 відсотків не завершимо роботи. Перенесеться на наступний рік", – говорить Іван Мистюк.
Продавці овочевого ринку розповіли, що переїжджати на нове місце не хочуть, бо там немає належних умов для роботи. Зокрема, відсутні електро- та водопостачання, незручний заїзд та відсутність виїзду із майданчика. Крім того, територія розташована далеко від центру міста.
Ділянку облаштовуватимуть після ремонту колектора, якщо для цього буде фінансування, говорить Денис Поліщук.
"У нашій країні триває війна. Ми, звісно, можемо збудувати там чудові павільйони, але ми маємо виходити з того, яка ситуація у нашій країні. Тому поки у нас війна, ми перенесемо підприємців у такому стані, який він є. Найбільша затрата – це буде облаштування виїзду на трасу Київ-Харків. Приблизно 5 мільйонів (гривень – ред.)", – розповів начальник комунального підприємства "Полтава-сервіс" Денис Поліщук.
"Тут ми звикли, нам і швидше. А туди нам дуже далеко діставатися. Я живу у Рибцях (мікрорайон у Полтаві – ред.). Якщо я приїжджаю автобусом, мені тут зручніше", – говорить жителька Полтави Віра Литвин.
"Навпаки воно тут усе у купі. Хай воно так і буде. А навіщо туди?", – каже житель Полтави Сергій Місючик.
За словами начальника комунального підприємства "Полтава-сервіс" Дениса Поліщука, у скільки загалом обійдеться облаштування території, буде відомо після виготовлення проєктно-кошторисної документації.