У Полтаві 2 листопада попрощалися із Богданом Богдановим та Вадимом Жмудем. Воїни загинули наприкінці жовтня на Донеччині. За словами рідних, бійці завжди допомагали та підтримували інших.
Біля Свято-Успенського собору у Полтаві вишикувалися люди. 2 листопада тут прощаються із бійцями, які полягли на війні.
Богдан Богданов із Кобеляцької громади загинув 29 жовтня від поранень, які він отримав поблизу села Водяне на Донеччині. Воїну було 30 років, мав звання солдат. 7 вересня чоловіка мобілізували, каже його мама.

"З нашого села він один пішов. Він з першого дня ходив, село охороняв. 7 (вересня – ред.) забрали, провчились вони рівно дев’ять днів, а на десятий він був уже на передовій, він був у самому пеклі на десятий день. Три рази за весь час (дзвонив – ред.), а тому, що ніяк було дзвонити, вони в самому пеклі були, він казав: «Ма, ніяк ні в туалет сходити, ні вийти, ні поїсти, тому що гепало постійно», - згадує мама Богдана Богданова Олена Богданова.
У воїна лишились батьки, донька та молодший брат.
"Не віриться, що його просто більше немає. Завжди дружили. Як би там не трапилось, зідзванювались і на заробітках, коли він був. Був такий випадок, коли в нього проблеми були, я з Черкас до Кобеляк доїхав за 2 години. І він завжди підтримував, коли треба було, в будь-які моменти", - говорить брат Богдана Богданова Руслан Богданов.

Того ж дня і у тому ж селі поліг солдат Вадим Жмудь із Білицької громади. 10 вересня воїну виповнилось 25 років. У нього лишилась мати та молодший брат, розповів Суспільному начальник третього відділу Полтавського районного терцентру комплектування та соцпідтримки Петро Андрушко.
"Вадим, Денис (молодший брат Вадима Жмудя – ред.) вони на очах, на руках росли. Доводилося і няньчити. Веселим він був, доброзичливим, завжди відкликався на допомогу, любив він спорт, рибалку, футбол любив. Вони часто з хлопцями збиралися на шкільному стадіоні", - каже дядько Вадима Жмудя Михайло Миронов.
Поховали Вадима Жмудя у Білицькій громаді, а Богдана Богданова – у Кобеляцькій.
Що відомо
- Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого поцілили по об’єктах у Миргороді.
- За час повномасштабної війни російська армія обстрілювала також об’єкти у Полтаві, Кременчуці, Лубенській, Терешківській та Карлівській громадах.
- За кількістю загиблих найбільш масштабний обстріл на Полтавщині стався 27 червня у Кременчуці. Російська ракета влучила у ТЦ "Амстор".
- 10 жовтня у Кременчуцькому районі російська армія завдала три удари по об'єктах енергетичної інфраструктури. Про це у Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
- 1 листопада Полтавщину атакували десять дронів-камікадзе "Shahed-136". Троє з них збили сили ППО, стільки ж — сили територіальної оборони, ще чотири влучили у цивільні об’єкти. Про це у Telegram-каналі повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
Читайте також
Богдан Богданов та Сергій Мельничук із Полтавщини загинули на російсько-українській війні