Вакцинація другою бустерною дозою для усіх охочих: яка ситуація на Полтавщині

Вакцинація другою бустерною дозою для усіх охочих: яка ситуація на Полтавщині

Вакцинація другою бустерною дозою для усіх охочих: яка ситуація на Полтавщині
. Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщині, як і в Україні, дозволили для всіх охочих щеплюватися другою бустерною дозою вакцини від коронавірусу. До цього таку імунізацію рекомендували робити лише тим, хто належав до групи ризику. Це зокрема, людям, які старші за 60 років, або мають хронічні захворювання. Про це Суспільному розповів інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко.

Другу бустерну дозу усі охочі на Полтавщині та в Україні можуть отримати від 19 вересня. Це наказ Міністерства охорони здоров’я. Раніше робити це могли люди з групи ризику – це старші за 60 років або мають хронічні захворювання, розповів Роман Пономаренко.

"Наразі відповідно до наказу дозволили вакцинуватися четвертою дозою вакцини всім, хто бажає. Це можна робити мінімум через чотири місяці після останнього бустера. Це пов’язано з тим, що піднімається захворюваність, і вакцинація допоможе нам знизити завантаженість стаціонару", – говорить інфекціоніст обласної інфекційної лікарні Роман Пономаренко.

Із 20 вересня другою бустерною дозою вакцини від коронавірусу усіх охочих почали щеплювати у цьому центрі первинної медико-санітарної допомоги у Полтаві, каже сімейна лікарка.

"За останню добу ми зафіксували 95 нових випадків позитивних COVID-19 пацієнтів. Взагалі на даний час під наглядом знаходяться 394 людини з діагнозом COVID-19", – каже сімейна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги у Полтаві Олена Дараган.

Вакцинація другою бустерною дозою для усіх охочих: яка ситуація на на Полтавщині
Вакцинація другою бустерною дозою для усіх охочих. Фото: Суспільне Полтава

"Зараз продовжується очікувана захворюваність на коронавірус СОVID-19. Це не тільки в нас, а в усьому світі. Це передбачувано, що ця захворюваність буде мати певну сезонність, як і інші гострі респіраторні вірусні інфекції", – розповідає епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

На Полтавщині першою бустерною дозою вакцини від COVID-19 імунізували приблизно 123 тисячі людей, а другою – орієнтовно 1800 людей, повідомила регіональна координаторка з вакцинальної кампанії у регіоні Людмила Бахмат.

Читайте також:

На початок