У Полтаві за день продали близько 300 транспортних карток

У Полтаві за день продали близько 300 транспортних карток

У Полтаві за день продали близько 300 транспортних карток
. фото: Суспільне Полтава

Близько трьох сотень карток для розрахунку за проїзд у громадському транспорті Полтави розкупили за перший день продажу. Про це Суспільному повідомила продавчиня Валерія Гінкул.

Нині доступні картки з тарифом "Гаманець". Вони надають 1 гривню знижки на кожну поїздку, а пересадка буде безплатною 35 хвилин після придбання квитка у транспорті.

"Картка у нас зараз є "Гаманець". Вона коштує 50 гривень. Людина може її поповнити від 1 гривні до 500 гривень. Тут у центрі поповнюється безконтактно, без комісії. Або може поповнити через термінал "Easypay" з комісією. Буде зчитуватися, буде видаватися квиток, і внизу квитка буд баланс по картці та час, коли придбаний квиток, щоб людина змогла від цього часу вирахувати 35 хвилин, якщо їй потрібно для пересадки", — говорить продавчиня карток Валерія Гінкул.

Скористатися транспортною карткою можна лише у комунальних автобусах і тролейбусах. У приватних маршрутках поки немає валідаторів.

"По-перше, електронний квиток запроваджувався для того, щоб ми розуміли рух пасажиропотоку. Пільгові категорії ми відшкодовуємо – у нас чотири перевізники, з якими укладено договори на пільгове перевезення. Ми відходимо від "натуральних" грошових коштів і ми зможемо розуміти, скільки кожен перевізник зміг перевезти пасажирів, таким чином контролювати ситуацію з пасажиропотоком", — каже заступник голови Полтавської громади Валерій Пархоменко.

Що відомо:

  • З 11 червня у полтавському громадському транспорті підвищили вартість проїзду. У тролейбусах – від 6 до 10 гривень, у комунальних автобусах – до 12, а в приватних – до 15 гривень. Раніше в автобусах за квитки сплачували по 8 гривень.
  • Після підвищення вартості проїзду у транспорті анонсували запуск карток, які надаватимуть знижки на квитки. Зокрема, картка "Гаманець" має дозволяти сплачувати за квитки у приватному транспорті по 13 гривень, у комунальних автобусах по 12 гривень та по 9 гривень у тролейбусах, повідомляли на Facebook-сторінці "Полтавська картка".
  • Продаж тарифних карток для громадського транспорту у Полтаві розпочали 28 червня.
  • 12 липня 2021-го у Полтаві презентували моделі впровадження електронного квитка у громадському транспорті. Свої напрацювання презентували дві компанії, які раніше впроваджували такі сервіси в інших містах України.
  • У Полтаві 10 серпня 2021-го року конкурсна комісія визначила компанію, яка буде впроваджувати електронний квиток у громадському транспорті. Нею стала полтавська фірма "Фарго Сістемс"
На початок