Грибкове захворювання та гризуни: стан озимини на Полтавщині

Грибкове захворювання та гризуни: стан озимини на Полтавщині

Грибкове захворювання та гризуни: стан озимини на Полтавщині
. Суспільне Полтава

На Полтавщині близько чверті посівів озимини уражені грибком. Його фахівці обласної Держпродспоживслужби виявили на пшениці, розповів Суспільному головний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки Віталій Христось. Ще на десятій частині засіяних площ оселилися гризуни. Найбільше їх у Кременчуцькій, Машівській, Оржицькій та Пирятинській громадах.

У фермерському господарстві, що у селі Кукобівка Решетилівської громади, понад 250 гектарів площ землі засіяні озимими культурами – пшеницею та ріпаком. Половина із них у доброму стані, каже агроном Павло Костогриз.

Грибкове захворювання та гризуни: стан озимини на Полтавщині
Перевірка стану озимини фахівцями. Суспільне Полтава

"50% посіяли ми, можна сказати, у ранні терміни. Вона розкущилася, і пішла в зиму середина кущення. А половину площ посіяли пізнувато, хоч по термінах було й нормально, та погодні умови цього року склалися так, що пшениця знаходиться у фазі двох-трьох листків. Це не дуже добра фаза", - говорить Костогриз.

Від шкідників та хвороб посіви обробили восени, каже агроном-хімік господарства Денис Лось. Проте на деяких рослинах усе ж виявили грибок.

"Протруювання ми робимо доволі гарне, з мікродобривами, фунгіцидний хімічні сполуки або біологічні організми, що використовуються для знищення або затримання росту грибів та їх спорта інсектицидний хімічні препарати для захисту рослин від шкідливих комахобробіток. По максимуму ми те, що змогли, зробили по захисту", - пояснює агроном-хімік Денис Лось.

На чверті засіяних площ Полтавщини виявили ознаки септоріозу – грибкового захворювання. Та під час морозу воно не розвивається. Тому врожай навесні можна зберегти, каже Віталій Христось.

Грибкове захворювання та гризуни: стан озимини на Полтавщині
Чверть озимини на Полтавщині уражена грибком. Суспільне Полтава

"Для розвитку грибкових захворювань – септоріозу, кореневої гнилі, потрібна температура від плюс 5 до 8 градусів. Це веде до зниження урожаю, якості зерна. Усі агрономічні служби району, господарств планують догляд весною. Перш за все, це внесення фунгіцидів, далі інсектицидів, гербіцидівХімічні речовини для боротьби з бур'янами", - каже головний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки обласної Держпродспоживслужби Віталій Христось.

За словами Віталія Христося, ще на 10% посівів в області з’явилися гризуни.

"Трішки у нас були проблеми з гризунами на ріпаку. Але ми це нівелювали застосуванням біопрепаратів. Ми протравили насіння ячменю ярого і розкидали по полю. Виходить ми колонію заразили", - говорить агроном-хімік Денис Лось.

Загалом в області озимими культурами засіяли понад 263 тисячі гектарів землі. Це приблизно стільки ж, як і минулого періоду, розповів Віталій Христось.

На початок