Понад мільйон дерев висадили лісівники Полтавщини цієї осені. Це саджанці сосни, дуба, берези, ясена та липи, розповіла Суспільному прессекретарка обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко. Сіянці вирощують у власних теплицях, а у ґрунт їх висаджуватимуть до кінця листопада.
Неподалік селища Велика Багачка на Полтавщині працюють лісівники. На площі близько 5 гектарів саджають нові дерева, а перед цим їх готують.
"Беремо стандартні сіянці, обмочуємо коріння повністю до кореневої шийки і кладемо у відра для висадки", - каже помічник лісничого Великобагачанського лісництва Володимир Зленко.
Висаджують дев’ять рядів сосен та ряд дубів. Ями викопують спеціальним знаряддям у ґрунті, який попередньо підготували, каже помічник лісничого.
"Проводиться трактором із плугом, зривається верхній шар ґрунту на глибину 15 сантиметрів. І посередині борозни тоді висаджується посадковий матеріал", - пояснює помічник лісничого Великобагачанського лісництва Володимир Зленко.
"Пробиваємо лунку, тоді вставляємо саджанець, щоб сім’ядолязародкові листки, які розвиваються у насінині була угорі, притискаємо мечем і добре обтоптуємо. Саджанець садиться на відстані 70 сантиметрів, обтоптується для того, щоб не потрапляв кисень, щоб краще прижився", - пояснює лісокультурник Великобагачанського лісництва Михайло Лукаш.
Загалом у Великобагачанському лісництві висадили 42 тисяч сіянців, із них 12 тисяч – за 10 листопада, каже інженерка Миргородського лісгоспу Юлія Кальна.
"Проводимо посадку на зрубах і також на новоприйнятих землях, які або вийшли з-під сільськогосподарського використання, або це галявини, або якісь схили, яри, балки, де не використовується земля для сільськогосподарського призначення, де можна створювати ліс", - говорить інженерка з лісових культур Миргородського лісгоспу Юлія Кальна.
За словами інженерки, усі дерева вирощують із насіння самостійно. Це роблять у розсадниках та теплицях лісництв.
"Заготовляємо шишки сосни звичайної, потім відвозимо в шишкосушарку Рублівського лісництва Полтавського лісгоспу на переробку. Шишка там витримується при високих температурах, крутиться в барабанах, насіння висипається і потім зберігається до весни. Весною робимо підготовчі роботи і висіваємо його (насіння – ред.) у ґрунт. І можемо побачити оці сіянці, які ми садили, яким пів року", - каже інженерка з лісових культур Миргородського лісгоспу Юлія Кальна.
"У нас є 8 лісогосподарських підприємств, і на їхній території висаджуються нові ліси. Уже висадили 1 мільйон 200 тисяч дерев при плані 600 тисяч. На один гектар висаджується близько шести тисяч сіянців. Висаджують у нас або хвойні породи – сосну звичайну, або дуб звичайний, березу. Якщо це у відсотках, то можемо сказати, що більша частина – це близько 60% – у нас висаджуються листяні породи, близько 40% – хвойні", - розповідає речниця Полтавського обласного та мисливського господарства Лілія Гнатенко.
За словами Лілії Гнатенко, триватиме осіння висадка до кінця листопада. Навесні в області висадили приблизно 4 мільйони дерев молодого лісу.