Жителі 109-го мікрорайону Полтави 1 листопада вдруге вийшли на пікет. Це через відсутність опалення у багатоповерхівках, розповів учасник акції Валерій Горобець. Подати тепло у будинки готове обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» замість міського. Але за умови, якщо отримають угоду про оплату за послугу від «Полтаватепло» , розповів Суспільному речник «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок.
Крім того, «Нафтогаз України» має спрямувати обласній установі додаткові ліміти природного газу. Переговори про це нині тривають, розповів Олександр Циганок. За його словами 1 листопада опалення у будинках не з’явиться.
Загалом опалювати 109-й мікрорайон має підприємство «Полтаватепло». Та модернізувати котельню там до початку опалювального сезону, який розпочався в обласному центрі 23 жовтня, не встигли. Наприкінці вересня депутати спрямували для цього підприємства 16 мільйонів гривень на погашення боргів та виконання робіт.

"Тут необхідно зробити обв’язку по холодній, гарячій воді і по теплу. Необхідно зробити модернізацію газової горілки і ще низку заходів. На сьогодні уже більша частина обв’язки по теплу, по воді, по насосам і по електриці уже зроблено. Із середи (3 листопад – ред.)заїжджає монтажна організація, що виграла тендер по модернізації газової горілки. Вони мають зробити ту модернізацію впродовж тижня. Хоча по договору 20 днів", –говорить заступник Полтавського міського голови Євген Ричка.
До 1 грудня опалювати будинки погодилося обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго», яке допомагало і торік. Аби розпочати це робити, очікують угоду про оплату за надані послуги від «Полтаватепло», повідомив Суспільному заступник директора підприємства «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай.
"Якщо минулого року теплоносій подавався на період отримання певних дозволів від «Полтаватепло», і люди це пам’ятають. Це була технічна допомога під підписання угоди і виконання гарантій.Теплоносій був отриманий, розрахунки не проведені. Є домовленості: дайте документ, і ми будемо його виконувати. Якщо документа нема, все інше просто полеміка", – говорить Процай.

Через те, що понад п’ять тисяч жителів мікрорайону не мають опалення у помешканнях, деякі з них другий день виходять на акції протесту. 1 листопада близько пів сотні людей прийшли до Полтавської міської ради.

"З чотиримісячною дитиною не дуже добре у холодній квартирі. Це нас зовсім не влаштовує. У нас дитина вже тричі хворіла. Тому треба з цим щось робити",– говорить жителька 109-го мікрорайону Полтави Катерина Грицай.
"Це вже триває не один рік. Кожен рік хоч якось вирішували, а цього року досі у нас нічого немає. У нас у квартирах по 15-16 градусів – це максимум. Це тільки тому, що місяць (жовтень, - ред.) дуже теплий", – говорить житель Артем Бойко.

1 листопада протестувальникам голова Полтавської міської ради сказав, що опалювати будинки 109-го мікрорайону мають почати до кінця дня. Для цього мають підписати з обласною адміністрацією меморандум.
"Ми виділимо кошти – 35 мільйонів, 35 мільйонів виділить область. Вони добудуть цю котельню, і буде у вас безперебійно йти гаряча вода і тепло", – каже Полтавський міський голова Олександр Мамай.
Як повідомила Суспільному речниця пресслужби Полтавської міськради Аліна Рябокінь, документ підписали
За словами полтавця Валерія Горобця, якщо тепло не подадуть, виходитимуть і надалі протестувати.
Що відомо:
- Пікет жителів 109-го мікрорайону Полтави збиралися вперше 31 жовтня. Понад пів сотні людей перекривали дорогу поблизу зупинки громадського транспорту «Інститут зв’язку».