Масові "замінування": в Одесі планують організувати лекції для школярів

Масові "замінування": в Одесі планують організувати лекції для школярів

Масові "замінування": в Одесі планують організувати лекції для школярів
. Ілюстративне фото

У школах та дитячих садках Одеси планують провести цикл лекції про те, як слід поводитися у разі повідомлення про "замінування". Про таке повідомила директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

За її словами, подібні лекції відбудуться перш за все через те, що повідомлення про масові "замінування" викликають у дітей стрес.

"Звичайно, навіть не в садочках найбільша проблема. Там ще діти здебільшого не розуміють, чому їх евакуюють. Вони йдуть на прогулянку й емоційних якихось розладів не багато. А ось учні початкових класів дійсно лякалися," — розповіла Буйневич.

Також в департаменті планують організувати та налагодити план дій під час евакуації.

"Я впевнена, що це не діти (повідомляють про "замінування", - ред.). Це дорослі ігри. У такий спосіб суспільство налаштовують на пошук людини, на яку можна було б вилити негатив. Люди дійсно обурені, люди дійсно турбуються. Але вони розуміють, що ця ситуація не повинна нас довести до якогось загального колапсу," — прокоментувала Буйневич.

Нагадаємо, 25 січня анонім повідомив про "замінування" 373 закладів освіти Одеси та області. Поліцейські завершили перевірку лише зранку 26 січня. Жодних небезпечних пристроїв чи речовин не виявили. Того ж дня "замінували" ще одну школу в Суворовському районі міста.

Також 20 січня на електронну адресу поліції надійшло повідомлення про замінування 186 дитсадків та навчальних закладах міста. Раніше, 15 січня, до поліції надійшло аналогічне повідомлення про мінування 185 дитячих садків. В обох випадках жодних вибухових пристроїв не знайшли. Правоохоронцям довелося перевірити всі дитячі садки Одеси.

Зазначимо, Геннадій Труханов назвав кількаразові масові "замінування" дитсадків Одеси "елементом гібридної війни" та розпорядився посилити заходи безпеки в навчальних закладах міста.

Читайте також

На початок