В Одесі вперше за три роки війни міський голова Геннадій Труханов звітував перед містянами про свою роботу. Про економічний розвиток, цифровізацію міста, житлове господарство та нереалізовані проєкти — у матеріалі Суспільного.
Відновлення Одещини після атак
За словами Геннадія Труханова, наразі у семи закладах освіти на Одещині тривають ремонтні роботи через пошкодження унаслідок російських атак. Місто також активно співпрацює з міжнародними партнерами та громадськими організаціями щодо відновлення:
"З Італією на урядовому рівні підписано меморандум про співпрацю у відновленні Одещини. Вже сьогодні визначаємо об'єкти, які потребують участі наших європейських партнерів. Також на регулярній основі проводимо зустрічі з дипломатичними місіями та іноземними делегаціями всіх рівнів. Як наслідок — регулярна гуманітарна та технічна допомога, організації відпочинку дітей в наших поріднених містах".

Економічний розвиток та цифровізація
За словами мера, попри війну місто вже повернулось до традиції проведення економічних форумів. Торік, додав Труханов, Одеса продемонструвала інвестиційну привабливість, наявні умови для ведення бізнесу та готовність розвитку попри воєнний стан. Основою майбутнього Одеси мають стати енергетичне перезавантаження, технологічний розвиток, туризм та сектор цифрових технологій.
Також міський голова презентував новий цифровий продукт "Місто". За його словами, цьому передувало напрацювання різних цифрових інструментів та продуктів забезпечення кіберзахисту міських ресурсів:
"У 2022 році ми прийняли нову цифрову програму "Цифрова Одеса". Проведено оновлення техніки та сертифікованих програмних продуктів, все це ми об'єднали в оновлену міську платформу міських сервісів за принципом "Місто — як сервіс". Вона поєднала 25 тематичних напрямків та стане ключовою для підвищення якості життя та ефективності управління громадою", — розповів мер.
Кожного кварталу портал буде доповнюватись новими можливостями. Найближчим часом, за словами мера, у застосунку можна буде брати участь у голосуванні щодо петицій, надсилати звернення до Єдиного центру звернення громадян, з'явиться сервіс-мапа. Згодом планують додати можливість сплачувати комунальні послуги, придбати електронний квиток для проїзду в електротранспорті тощо.
Інклюзивність Одеси
Серед планів на найближчий час мер Одеси виділів роботу над створенням інклюзивного простору на пляжах міста. Зокрема, на 12 станції Фонтану.
"На це вже були виділені кошти на сесії міської ради. Я також звернувся до орендарів пляжів, щоб вони також створили доступне середовище для людей з інвалідністю", — зазначив Геннадій Труханов.
За словами мера, роботи з встановлення підйомників та ліфтів вже розпочались на деяких пляжах. На пляжі "Лузанівка" роботи не відбуваються через безпекові причини.
Житлове господарство
Труханов зазначив, що в місті продовжать замінювати ліфти в будинках одеситів. На 2025 рік заплановано замінити близько 150 ліфтів.
Нагальною проблемою міський голова назвав роботу великих котелень під час повного відключення енергопостачання:
"Не зміг переконати відповідне міністерство, щоб нам передали у комунальну власність нашу ТЕЦ. ЇЇ передали у власність "Нафтогаз". Тому у нас єдине місто в Україні, у якого немає своєї генерації, на жаль".
Завдяки роботі ООН та спільно з урядом Японії, Норвегії та Швеції Одеса отримала допомогу у вигляді дев'яти когенераційних установок потужністю 30 мегаватів. Також наразі за допомогою Німеччини Одеса отримала дві маленькі газопоршневі станції потужністю на 3,3 мегавата.
"Це нові для нас роботи й ні в кого не було такого досвіду. Але ми це зробили та зараз є запити з інших регіонів приїхати й подивитись, як ми це зробили. А в нас їх буде дев'ять. Треба готуватись до будь-якого розвитку подій. Ми маємо бути впевнені, що ми забезпечимо надійне теплопостачання нашим містянам".
Що не вдалось реалізувати
Мер Одеси поскаржився на те, що під час війни так і не вдалось реалізувати деякі рішення. Серед них Геннадій Труханов назвав:
- нереалізовану реставрацію будівлі ліцею на Троїцькій в якій сталася пожежа. Причиною мер назвав те що будівлю так і не передали на баланс міста.
- нереалізований проєкт глибоководного випуску, зроблений за словами мера ще 12 років тому. Геннадій Труханов зазначив, що проєкт реалізований на 90%, однак його досі не запустили.
- проєкт глибоководного випуску пов'язаний з іншою проблемою — Хаджибейською дамбою. Зараз злив води відбувається в Хаджибейський лиман, який переповнений на 2,5 метра, та руйнує дамбу через відсутність глибоководного випуску. Проєкт випуску мав би сприяти тому, що вода по трубі буде виходити у море вже очищеною.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області