Локдаун – наразі є необхідним протиепідеміологічним заходом в країні. Так вважає Сергій Дементьєв, заступник директора Одеського обласного лабораторного центру МОЗ. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися із власницею бізнесу й дізналися про те, як локдаун вплинув на її справу.
Наталя Мажарова — власниця бізнесу з продажу одягу та сувенірів. Жінка відкрила магазин з вишиванками у 2016 році. Вона розповіла, що крамницю зачиняла й у перший локдаун минулого року, й у карантин вихідного дня.

"Нам довелось розформувати бізнес, аби зекономити, щоб відповідати хоч якось нинішнім умовам. Ми не працювали під час першого локдауну. Втім працівники вдома займалися наповненням інтернет-магазину. Загалом ми працювали над власними соцмережами й інтернет-продажами. Дуже змінилися і відвідувачі, які до нас приходять і їхній середній чек," — розповіла Наталя.
Наразі, крамниця працює в онлайн-режимі, однак, за словами Наталі, і в інтернет-магазині замовлень не багато. Тому підприємниця залишила заявку на отримання одноразової виплати фінансової допомоги бізнесу. У грудні вона отримала 8 тисяч гривень.


"Ясно, що це дуже мало грошей, у порівнянні з тим, які в нас є витрати щомісяця, але це все одно приємно. Хоча б щось," — додала Наталя.
Жінка також зазначила, що сподівається, що торгівля налагодиться навесні.
Заступник директора Одеського обласного лабораторного центру МОЗ Сергій Дементьєв розповів, що, на його думку, локдаун – необхідний захід у час епідемії.

"Найбільш надійним методом профілактики є карантинні обмежувальні заходи. Тобто, це коли вводиться локдаун. У цьому випадку ковід-інфекція, джерелом і вразливим організмом якої є людина, вона передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Тому єдиним заходом є роз'єднаність, а профілактикою – носіння масок, соціальна дистанція та використання антисептиків," — зазначив Дементьєв.
Нагадаємо, офіс президента вирішив залишити без змін терміни локдауну, запланованого на період із 8 до 24 січня 2021 року через поширення COVID-19.
У період дії посиленого карантину заборонятиметься відвідування закладів освіти, окрім дитячих садочків, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів. При цьому професійні клуби зможуть проводити спортивні зустрічі за умови відсутності глядачів.
Правила локдауну також передбачають заборону на роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів та театрів.
Що відомо
- Уряд вирішив ввести новий локдаун з метою стримання поширення коронавірусу з 8 по 24 січня 2021 року включно.
- Відповідно до урядової постанови, у період локдауну заборонятиметься робота кафе, ресторанів і барів, окрім доставки та замовлень на винос. Також заборонятиметься проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.
- 9 січня у Києві продовжували роботу ковзанки, а до кафе вишиковувались величезні черги.
- МОЗ вважає, що існує ймовірність зростання кількості хворих на коронавірус після новорічних свят. До того ж очікується зростання сезонної захворюваності на грип.