Перейти до основного змісту
Зміни в статуті Одеської торгово-промислової палати та нові члени ради: що чекає на організацію

Зміни в статуті Одеської торгово-промислової палати та нові члени ради: що чекає на організацію

ТПП України
ТПП України. Facebook: Торгово-промислова палата України

В Одеській регіональній торгово-промисловій палаті збираються змінити статут та оновити склад ради. Про це 12 листопада під час брифінгу розповів Микола Крикливий, якого обрали президентом ОРТПП 12 вересня.

Микола Крикливий є представником компанії "АМОС". Він розповів, що статут ОРТПП був прийнятий у 2014 році і відтоді у ньому не було ані змін, ані доповнень. Чоловік анонсував, що в першу чергу у статуті впровадять терміни для керівництва, яких раніше не було:

"27 років президент і нікому не давав доступу, це невірно. У нас президент України не більше двох термінів, ректор вишу не більше двох термінів, і по 5 років. Це буде перше і основне правило, що ми змінимо в статуті — це на п’ять років і не більше двох термінів".

Зміни в статуті Одеської торгово-промислової палати
Микола Крикливий на брифінгу 12.11.2024. Суспільне Одеса

Також, зауважив підприємець, статут не дублюватимуть російською мовою, адже сказав, що "це неприпустимо для суспільства та для нас, для всіх".

Ще однією зміною буде кількість членів ради ОРТПП. Раніше рада складалася з 21 члена, а зараз з 19:

"З тих 21 членів десь 50% були виконавчі робітники, які працювали в торгово-промисловій палаті на посадах, які підпорядковуються президенту палати", — поділився Микола Крикливий.

Статут, за словами Крикливого, матиме багато оновлень, аби уникнути "маніпуляцій з боку шахраїв". Адже, каже підприємець, підготовка до зборів щодо обрання нового керівництва ОРТПП тривала близько 10 місяців.

Зміни в статуті Одеської торгово-промислової палати та нові члени ради: що чекає на організацію
Анатолій Ковальов, Микола Крикливий, Юрій Качановський на брифінгу 12.11.2024. Суспільне Одеса

Проєкт нової редакції статуту, а також старий статут будуть доступні на сайті Одеської регіональної торгово-промислової палати, щоб кожен охочий міг долучитися до його зміни.

"Вся громадськість може вичитати, дати зауваження, заперечення чи додати якісь пропозиції", — розповів Микола Крикливий.

Чим займається Торгово-промислова палата

Торгово-промислова палата України — це недержавна неприбуткова організація, що об'єднує юридичних осіб та громадян України, які зареєстровані як підприємці та їх об'єднання.

ТПП України має регіональні відділи, такі як Одеська регіональна торгово-промислова палата. Організація видає сертифікати про походження товарів, надає послуги, пов'язані з оформленням сертифікатів.

Конфлікт та вибори нового президента організації

Вибори нового керівництва Одеської регіональної торгово-промислової палати пройшли зі скандалом. Попередній президент, Сергій Шувалов, вважає позачергові збори та вибори незаконними. Він звернувся до Торгово-промислової палати України, яка його підтримала.

Після реєстрації Миколи Крикливого в Єдиному державному реєстрі як президента організації 12 вересня, Торгово-промислова палата України створила спеціальну комісію. Її завдання опитати як нове, так і старе керівництво та розібратися в юридичних підставах для змін.

Наразі, Одеська регіональна торгово-промислова палата від'єднана від системи "Електронної палати", тому певні свої функції виконувати не може. Але, зауважили в організації, вона працює в штатному режимі.

Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Топ дня

Вибір редакції

На початок