На Потьомкінських сходах в центрі Одеси виклади понад 60 пар червоного взуття. У такий спосіб учасниці акції намагалися привернути увагу до проблеми домашнього насильства, повідомила кореспондентка Суспільного.
За словами організаторки акції "Червоне взуття" Наталі Делієвої, кожного року від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок.
"Акція символізує кров, яка з'являється через насильство. Кожна третя жінка в Україні страждає від насильства: фізичного, психологічного, економічного чи сексуального. Цю акцію Асоціація жінок України "Дія" присвячує 16 дням проти насильства", — розповіла Делієва.
Учасниця акції Ілона Варавва запевнила, що проблеми можна подолати, лише якщо про них говорити. Жінка закликала не боятися робити це. Також Ілона поділилася власним досвідом бездіяльності правоохоронців у питаннях протидії домашньому насиллю.
"Так сталося що мені довелося боротися із цією проблемою також. Написано в мене близько 15 заяв до поліції, й жодного разу на мої прохання захистити чи допомогти моїй родині, захистити моїх дітей, обласна поліція так і не дала своєї повноцінної відповіді. Колишній чоловік встиг неодноразово проводити аб'юзинг щодо моєї родини, мене і моїх дітей. На жаль, ця проблема залишається актуальною. А під час пандемії вона ще більш звертає на себе увагу. Це виходить пандемія в пандемії", — розповіла Ілона.
За словами іншої учасниці акції Ольги Мертовської, люди повинні знати, куди можна звертатися та де шукати допомогу.
"Не мовчіть, говоріть. Тому що зло повинно бути покараним. Якщо жінка живе з чоловіком, який піднімає на неї руку, ще й в присутності дітей... А якщо ще й на дітей, я вважаю, що такі сім'ї не повинні існувати. Це питання потрібно вирішувати на вищому рівні й запроваджувати якусь відповідальність за це, кримінальну та адміністративну відповідальність", — зазначила Ольга.
На інсталяцію також принесли нове взуття. Його мають відправити у Вінницьку область в село, де знаходиться Дім матері. Наталя Делієва розповіла, що туди можуть приїхати ті жінки, які потребують притулку.
Зазначимо, проєкт "Червоне взуття" почала мексиканська художниця Еліна Шові в 2009 році. Заклик першої акції, яку проводила Шові, був направлений на боротьбу з насильством над жінками. З того часу таку інсталяцію влаштовують активістки по всьому світу, демонструючи свій протест проти насильства в сім'ї в своїх містах та країнах.
Читайте також
- Кількість випадків домашнього насилля у період карантину залишається високою - експертка
- В Україні зареєстрували понад 2,7 тисячі випадків домашнього насильства за рік
- Фотовиставка "Без прикрас": херсонці долучились до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"