"Був вибір: життя або ні": історія одеситки, яка професійно займається бальними танцями з протезом ноги

"Був вибір: життя або ні": історія одеситки, яка професійно займається бальними танцями з протезом ноги

Одеситка Карина Стащищак майже п’ять років тому після ампутації ноги почала професійно займатися бальними танцями. Вона є рекордсменкою України, бере участь у шоу та конкурсах, а у 2022 році виступала на "Євробаченні". Про те, як танцює з протезом розповіла кореспондентам Суспільного.

33-річна Карина з народження мала спинномозкову грижу. За словами дівчини, в п'ятирічному віці їй зробили операцію, однак позитивних результатів це не дало. З часом хвороба почала прогресувати й дала ускладнення на ліву ногу, тому у 2018 році її ампутували. Через рік Карині встановили протез і під час реабілітації вона вирішила зайнятися бальними танцями.

"Був вибір: життя, або ні. Тому стала на протез": одеситка професійно займається бальними танцями
Одеситка Карина Стащищак професійно займається бальними танцями з протезом. Фото: Суспільне Одеса

Карина Стащищак, танцівниця з Одеси
Танцівниця Карина Стащищак. Фото: Суспільне Одеса

"Мене завжди цікавили бальні танці. Головна проблема була знайти тренерів, які з тобою почнуть цей шлях, будуть працювати і йти вперед. Це таке ж саме тренування, до тебе ніхто не ставиться якось по-іншому. Як і всі приходиш в залі та працюєш", — розповіла жінка.

З тренуваннями у Карини розпочалися конкурси, змагання та участь у різноманітних шоу, зокрема, у "Танцях з зірками" у 2021 році.

"Був вибір: життя, або ні. Тому стала на протез": одеситка професійно займається бальними танцями
Карина Стащищак разом із Ігорем Кузьменко на шоу "Танці з зірками". Фото з особистого архіву Карини Стащищак

"На "Євробаченні" я танцювала в номері Сема РайдераБританський співак, який посів друге місце та став переможцем за результатами голосування журі на пісенному конкурсі Євробачення-2022., це було 'Євробачення" від імені України минулого року. Дуже багато артистів, людей, а часу на приготування мало. "Євробачення" – це те, що нема з чим порівняти, це взагалі інші почуття, емоції", — поділилася танцівниця.

Окрім занять з танців Карина виховує доньку та працює. А також підтримує тих, хто втратив руки чи ноги та на шляху до протезування.

"У мене з’явився протез, тому що це був вибір: життя або ні. Інших варіантів в мене не було. Нічого не змінилося, мені також буває боляче, як і всім, я і плакати вмію, хоча це дуже рідко відбувається. Я жива людина, у мене такі ж емоції. Ну і що, що протез? Це машина, якою теж треба вміти управляти. Якщо не вмієш, то ти ніколи не підеш", — підкреслила Карина.

У майбутньому Карина хоче встановити ще рекорди України та надалі розвиватися у танцях.

"Був вибір: життя, або ні. Тому стала на протез": одеситка професійно займається бальними танцями
Карина Стащищак на шоу "Стосується кожного" встановила рекорд "Перша жінка, яка танцює латиноамериканські танці на протезі". Фото з особистого архіву

"Я на роликах катаюсь, на ковзанах з малою, на велосипеді, обмежень взагалі не має. Головне – це прийняти себе, зрозуміти, що тепер тобі треба почати з нуля, і жити своє життя, яке у всіх одне. Мені взагалі не хочеться витрачати його і свій час, аби сидіти вдома, або слухати чужі думки та коментарі, що вони думають з цього приводу", — пояснила Карина.

Карина Стащищак
Танцівниця Карина Стащищак. Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області.

На початок