В Одесі зняли фінансування на 2023 рік зі скандального ремонту Київського райсуду

В Одесі зняли фінансування на 2023 рік зі скандального ремонту Київського райсуду

Київський райсуд, акція протесту
Одна з акцій протесту проти витрачання коштів на ремонти під час війни біля Одеської міськради. Фото: Суспільне Одеса

У 2023 році фінансування реконструкції Київського райсуду Одеси не буде. Члени бюджетної комісії 24 листопада проголосували за відповідні зміни до бюджету. Затвердити їх мають на сесії, яка відбудеться 29 листопада.

На комісії розглянули лист управління капітального будівництва про перерозподіл коштів. За словами члена комісії Олега Звягіна, один з пунктів цього питання — зняття фінансування з реконструкції Київського райсуду Одеси на 2023 рік. А саме — 12 мільйонів гривень.

Члени бюджетної комісії підтримали питання одноголосно. Чи буде фінансування цього ремонту у наступному році, поки невідомо.

Скандал через реконструкцію Київського райсуду Одеси

У серпні 2023 року стало відомо, що міська рада планує витратити 106 мільйонів гривень на реконструкцію Київського райсуду Одеси, що розташований на вулиці Варненській. Це викликало хвилю обурення серед одеситів, вони вимагали спрямувати кошти на ЗСУ, а не витрачати їх на непершочергові речі. Після того, як цей та інші тендери не скасували, містяни вийшли на акції протесту до мерії.

На 2023 рік на цей ремонт в бюджеті Одеси спочатку запланували 10 мільйонів, а потім збільшили суму до 12. Після скандалу члени бюджетної комісії двічі на сесіях пропонували колегам-депутатам відкликати фінансування і спрямувати гроші у резервний фонд, але їхню пропозицію не підтримали. За словами голови комісії Олексія Потапського, їх ввели в оману, коли обґрунтовували необхідність виділення коштів.

У міськраді пояснили, що в суді планують прибудувати додаткове приміщення для перебування затриманих і правоохоронців, які їх супроводжують. При цьому, як вказано на порталі публічних закупівель Prozorro, проєкт добудови розробити ще в 2020 році, але ні тоді, ні в 2021 тендер у міськраді не оголошували.

Цей ремонт Київського райсуду — другий за останні п’ять років, який був виконаний коштом міського бюджету Одеси. Попередні роботи були у 2019-2020 роках і коштували 34,5 мільйони гривень.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок