Верховний суд відмовив Стерненку в переведенні розгляду справи до Києва

Верховний суд відмовив Стерненку в переведенні розгляду справи до Києва

Оновлено
Верховний суд відмовив Стерненку в переведенні розгляду справи до Києва
. УНІАН

Верховний суд не задовольнив повторне клопотання про передачу справи з Одеського приморського суду до Шевченківського суду Києва.

Як повідомляє з зали суду кореспондентка Суспільного, Сергій Стерненко та його адвокат просили розглядати справу в Києві, бо минулого судового засідання в Одесі на Стерненка здійснили напад.

Окрім того, підставами для клопотання стала неможливість сформувати колегію суддів в Одесі, а також факт проживання Сергія Стерненка на постійній основі саме в Києві.

Верховний суд розгляне повторне клопотання Стерненка про переведення справи в Київ
Сергій Стерненко з адвокатом на судовому засіданні. Лілія Гончарук, Суспільне

Але суд дослухався до аргументів сторони звинувачення. Прокурори стверджували, що більше свідків по справі проживає в Одесі, від Одеського суду не поступало заяви про неможливість сформувати колегію, а повторний напад на Стерненка може відбутись і в столиці.

Верховний суд розгляне повторне клопотання Стерненка про переведення справи в Київ
Виступ прокурора на судовому засіданні у справі Сергія Стерненка. Лілія Гончарук, Суспільне

Стерненко прокоментував судове рішення, зазначивши, що вважає його знущанням зі здорового глузду.

"Слухання цієї справи в Одесі не буде ефективним з декількох причин. По-перше, прямо першим судовим засіданням на мене намагались напасти в Одесі. В Одесі на мене нападали до цього тричі. Одесою керує замовник усіх трьох нападів на мене. Сьогоднішнє рішення я розцінюю виключно як знущання наді мною й над здоровим глуздом", – заявив він.

До 21 вересня Сергій Стерненко перебуватиме під домашнім арештом з 21:00 до 6:00.

Що відомо

  • 24 травня 2018 року на екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • 11 червня 2020 року слідчі СБУ висунули Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.
  • 15 червня суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Засідання супроводжувалося сутичками з поліцією та перекриттям вулиці під будівлею суду.
  • Київський апеляційний суд відмовив захисту Стерненка у відводі прокурора, після чого оголосив перерву на тиждень. Усього адвокати подали близько 9 клопотань, а сам підозрюваний наголосив, що вони можуть звернутися до Європейського суду з прав людини.
  • 31 серпня поруч із будівлею Приморського районного суду двоє людей намагалися облити Стерненка "невідомою рідиною з чорної пляшки". Адвокати Сергія Стерненка подали заяву про новий напад до поліції.

На початок