"Попали в саме серце собору": які пошкодження від атаки РФ отримав Спасо-Преображенський собор в Одесі

"Попали в саме серце собору": які пошкодження від атаки РФ отримав Спасо-Преображенський собор в Одесі

"Попали в саме серце собору": які пошкодження від атаки РФ отримав Спасо-Преображенський собор в Одесі
. Спасо-Преображенський собор. Фото: Одеська міська рада

У Спасо-Преображенському соборі руйнувань зазнала вівтарна частина, а також ракетою пробило два поверхи вниз. Такі наслідки для будівлі мала атака на Одесу 23 липня. Відновлення собору планують розпочати з перекриття даху. Про це на брифінгу Media Center Ukraine — Odesa розповів Максиміан Погореловський, протоієрей, Одеська єпархія УПЦ.

Максиміан Погореловський
Максиміан Погореловський, протоієрей, Одеська єпархія УПЦ. Фото: скрін з трансляції брифінгу

"Попали в саме серце собору – це вівтарна частина. Це найголовніше місце, яке може бути в храмі. Вівтар, де божественна літургія. І цей вівтар просто зник. Така велика сила удару, що знесло півтораметрову стіну, яка розташовувалася поряд. Перекинуло колонаду, яка нависала над центральним вівтарем, над центральним престолом собору. Та ракета пробила мінус два поверхи вниз, пошкодила різницю собору, де зберігався увесь одяг священнослужителів, ікони та цінні книги", — розповів протоієрей.

Наслідки атаки на собор в Одесі
Пошкоджені ікони. Фото: Суспільне Одеса

За його словами, вціліла Касперівська ікона, яка перебувала в епіцентрі вибуху. Нижній храм, де зберігалися мощі Святителя Інокентія, вцілів. Там необхідно зробити ремонтні роботи, бо вибило скло.

Вівтарну частину, куди влучила російська ракета, планують дослідити та незабаром вирішити, чи розбирати її. Також вивчатимуть стан фундаменту, оскільки ракета ввійшла глибоко в будівлю, пояснив Максиміан.

Він також додав, що найперше, що потрібно зробити – перекрити дах собору. Це дозволить захистити будівлю від несприятливих погодних умов.

Одна зі стін Спасо-Преображенського собору в Одесі, куди влучила російська ракета, має нестабільне положення й може обвалитися. За даними Одеської міськради, її необхідно демонтувати аварійно-небезпечну ділянку стіни.

Представники Італії в Україні повідомили, що країна готова долучитися до відбудови Спасо-Преображенського собору в Одесі.

23 липня армія РФ вдарила по Одещині щонайменше п’ятьма видами ракет всіх видів базування: "Калібри", "Онікси", Х-22 та Іскандер-К, а також застосував балістичні Іскандер-М. ППО збили 9 з 19 випущених ракет. 22 людини, з них троє дітей, які були поранені внаслідок російської атаки, отримали лікування в медзакладах міста. У той день Росія пошкодила 61 будівлю, з яких 28 — пам’ятки культурної спадщини. Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія відповість за ракетний удар по Одесі.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок