ВАКС змінив запобіжний захід на заставу ще двом фігурантам справи "Краян"

ВАКС змінив запобіжний захід на заставу ще двом фігурантам справи "Краян"

ВАКС змінив запобіжний захід на заставу ще двом фігурантам справи "Краян"
Фігуранти справи "Краян" у суді разом зі своїми захисниками. Фото: видання "УСІ"

Вищий антикорупційний суд 27 квітня змінив запобіжні заходи двом обвинуваченим у справі справі заволодіння 92 мільйонів гривень під час купівлі будівлі заводу "Краян". Це ексголова депутатської комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай та колишній директор міського департаменту комунальної власності Олексій Спектор, повідомили у Центрі протидії корупції.

За даними ЦПК, у обох фігурантів був запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання. Прокурор САП просив взяти їх під варту з альтернативною застави. Для Шкрябая це понад 50 млн грн, для Спектора — 8,52 млн грн.

Прокурор аргументував своє клопотання тим, що Василь Шкрябай двічі не приходив у судове засідання, а Олексій Спектор тричі. Останній, за даними САП, з моменту введення воєнного стану вісім разів виїжджав з України.

ВАКС змінив запобіжний захід на заставу ще двом фігурантам справи "Краян"
Олексій Спектор. Фото: OBLVESTI

Захисники обвинувачених наполягали, що неявки були із поважних причин. Адвокат Спектора сказав, що його клієнт виїжджав до сімʼї і це не перешкоджало судовим засіданням.

Суд задовольнив клопотання прокурора частково і назначив обвинуваченим заставу. Для Шкрябая — 6,6 млн грн, для Спектора — 1 млн 342 тисяч грн. Вони повинні здати закордонні паспорти, не мають права покидати територію України, мають утримуватись від спілкування зі свідками та виконувати ряд інших зобов'язань.

ВАКС змінив запобіжний захід на заставу ще двом фігурантам справи "Краян"
Василь Шкрябай. Фото: УСІ

25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід у справі "Краяну" міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу. Розмір застави — 30 мільйонів гривень. Чому суд змінив рішення та чи відсторонять міського голову Одеси, Суспільне розповідає у цьому матеріалі.

26 квітня ВАКС змінив запобіжний захід заступнику Труханова Павлу Вугельману. Він має внести 5 мільйонів гривень застави.

Що відомо про справу заводу "Краян"

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.
  • 25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу в розмірі 30 866 000 гривень. 26 квітня — заступнику одеського міського голови Павлу Вугельману на заставу у розмірі 5,3 мільйона гривень

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок