Застава Труханова у справі "Краян": чому суд змінив рішення та чи відсторонять міського голову Одеси

Застава Труханова у справі "Краян": чому суд змінив рішення та чи відсторонять міського голову Одеси

Ексклюзивно
Застава Труханова у справі "Краян": чому суд змінив рішення та чи відсторонять міського голову Одеси
Фото: omr.gov.ua

Вищий антикорупційний суд призначив міському голові Одеси Геннадію Труханову заставу в розмірі 30 866 000 гривень у справі одеського заводу "Краян". Які нюанси є у рішенні суду, що воно може означати та чи відсторонять Труханова від посади Суспільному розповів голова обласної організації "Комітету виборців України" Анатолій Бойко.

За його словами, поновлення справи щодо міського голови Одеси викликає запитання: чому саме зараз та яка мета в Офісу Президента:

"Це може бути продовження такої тенденції, руху Офісу Президента на підкорення обласних центрів, ми вже бачили справу проти мера Чернігова, проти мера Полтави. Я не кажу, що вони ні в чому не винні", — зазначив Анатолій Бойко.

Рішення суду щодо справи мера Одеси

За словами Бойка, рішення суду виписане не дуже конкретно. Оскільки, якщо Геннадій Труханов має буквально дотримуватись покладених на нього зобов'язань, то він не зможе проводити сесії міськради:

"Суд забороняє меру спілкуватись з фігурантами справи і свідками. З іншого боку це і його однопартійці, Олег Бриндак той самий, і його заступники. Як, наприклад в цій ситуації має проводити сесію?" — підкреслив голова Обласної організації.

У судді призначили заставу в розмірі 30 866 000 гривень, яку він має внести не пізніше п'яти днів із дня її застосування.

"Питання більш серйозне – це застава. 30 мільйонів, це чималі гроші, зрозуміло, що Труханов людина небідна, але офіційно і небагата. Але ж ці гроші мають мати офіційне, легальне походження. Будемо бачити, де він буде їх брати", — зазначив Анатолій Бойко.

Суспільне зв’язалось з захисником Геннадія Труханова Олександром Лисаком стосовно рішення щодо застави. Він вважає, що рішення є незаконним.

"Я вважаю, що воно незаконне, таке рішення. Прикро, що я не можу його оскаржити. Коли руки зв’язані, нічого ти не можеш зробити, тому треба погодитись з тим, що вирішили за тебе, що ти не можеш ні апелювати, нічого зробити. Далі будемо визначати, яким чином захищатись", — зазначив захисник.

Чи можуть Труханова відсторонити від посади

"Це має бути рішення суду. Складно передбачити весь перелік підстав. У першу чергу це порушення поточного рішення та умов", — пояснив Анатолій Бойко.

Також він додав, що якщо мер потрапить до СІЗО або буде відсторонений від виконання обов'язків, то їх виконуватиме секретар або буде створюватись воєнна адміністрація.

"Скоріш за все буде виконувати секретар. Офісу Президента цей шлях буде більш прийнятний, ніж створення військової адміністрації".

Що відомо про справу заводу "Краян"

  • За даними слідства НАБУ, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною.
  • На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. Детективи переконані, що посадовці мерії та інші фігуранти справи привласнили 92 млн грн бюджетних коштів.
  • На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.
  • У червні 2021 Апеляційна палата ВАКС закрила справу проти оцінювачки вартості будівель заводу "Краян" Галини Богданової у зв’язку зі смертю обвинуваченої.
  • У липні 2020 року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.
  • 11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.
  • ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.
  • 25 квітня Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід міському голові Одеси Геннадію Труханову з особистої поруки на заставу в розмірі 30 866 000 гривень у справі про розкрадання 92 млн грн під час придбання будівель одеського заводу "Краян".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок