Нідерланди передадуть Україні системи знешкодження мін — міністерка оборони в Одесі

Нідерланди передадуть Україні системи знешкодження мін — міністерка оборони в Одесі

Нідерланди передадуть Україні системи знешкодження мін — міністерка оборони в Одесі
. Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в Одесі. 14 березня. Фото: Суспільне Одеса

Королівство Нідерланди разом з Бельгією у 2025 році нададуть Україні системи виявлення та знешкодження мін для берегової охорони, а також навчатимуть українські підрозділи. Про таке 14 березня заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен під час брифінгу в Одесі.

"У Нідерландах, як у мореплавній державі, у нас є велика морська традиція і ми розуміємо стратегічну та економічну важливість гаваней в Одесі для того, щоб імпортувати їжу, для того, щоб торгувати і це, безумовно, має зв’язок із рештою світу. Нідерланди надають два мінні тральщики класу Alkmaar і ми розпочнемо готувати українські підрозділи для того, щоб вони знали як використовувати ці човни", — сказала Оллонгрен.

Міністерка також підкреслила стратегічну та економічну важливість гаваней Одещини для імпорту в рамках зернової угоди.

Для України принципово, щоб зернова ініціатива продовжувала свою дію, сказав міністр оборони Олексій Рєзніков:

"Вже декілька спроб було спровокувати зернову угоду з боку росіян. Ці провокації нічого їм не дали, тому що є принципова позиція і генерального секретаря ООН і пана президента Туреччини Ердогана, які є партнерами України в цій зерновій угоді. Завжди потрібно ставити собі питання: “Що є ключовою цінністю?”. У даному випадку ключовою цінністю є нагодувати людей, які живуть в Африці, Азії, в яких може бути голод і нагодувати ми можемо українським зерном".

Нідерланди передадуть Україні системи знешкодження мін — міністерка оборони в Одесі
Міністр Оборони України Олексій Резніков в Одесі. 14 березня. Фото: Суспільне Одеса

Також, за словами Резнікова, питання про термін продовження зернової угоди — це торги. Головним лишається сам процес вивезення зерна:

"Наша задача це зробити. А питання вже 60 днів, 90 днів — це питання процесу, “торгів” за столом перемовин. Тому, мені здається, принципово, щоб зернова угода не припинялася".

Що відомо про продовження зернової угоди

  • Термін дії "зернової угоди" продовжили на 60 днів 14 березня, повідомили на офіційному сайті Міноборони Туреччини. Продовжили угоду 13 березня у місті Женева, підписали її Туреччина, ООН, Україна та Росія.
  • 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН вперше підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
  • 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • 17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок