Вимушені користуватися доставкою: що відбувається з харчуванням в школах Одеси під час відключень світла

Вимушені користуватися доставкою: що відбувається з харчуванням в школах Одеси під час відключень світла

Ексклюзивно
Вимушені користуватися доставкою: що відбувається з харчуванням в школах Одеси під час відключень світла
. Школярі з їжею. Ілюстративне фото: pexels

Наразі в Одесі у змішаній формі навчання працюють 56 шкіл. Через відключення електроенергії деякі школярі отримують їжу в вигляді доставки. Як забезпечується процес харчування та з якими проблемами доводиться стикатись школам в ефірі "Українське радіо. Одеса" розповіла директорка Департаменту освіти та науки Олена Буйневич.

В очних школах Одеси безоплатне харчування розраховане на учнів 1-4 класу та дітей пільгових категорій, серед яких малозабезпечені, діти з інвалідністю, переселенці тощо. На рік на харчування школярів закладено понад 100 мільйонів гривень бюджетних коштів.

"Але я думаю, що всі ці кошти засвоєні не будуть. Ми їх переведемо на якісь інші потреби, тому що ми не витрачаємо на місяць стільки, скільки планували. Бо дітей навчається менше, ніж ми планували" — розповіла Буйневич.

Вона також додала, що витрати на харчування знизились, попри те, що вартість харчування збільшилась в майже півтора раза. Це відбулось через те, що зменшилась кількість школярів та шкіл, які працюють очно. За словами Олени Буйневич, процедуру закупівель змогли розпочати з листопада. Однак на початок навчального року декілька постачальників відмовились харчувати дітей. З урахуванням підвищення ціни потрібно було робити нові тендерні процедури.

"У трьох районах, крім Суворовського розпочато харчування. У Суворовському ще є певні проблеми, оскільки завершується оформлення відповідних документів. З усім тим, харчування очікуємо в усіх районах Одеси", — зазначила директорка.

Одеські школи перейшли на доставку їжі

Як стверджує директорка профільного департаменту, через відключення електроенергії, частина шкіл отримує їжу через доставку, але це не впливає на вартість харчування. Такий спосіб обрали через те, що генератори не дають достатньо потужності для роботи плит. Якщо ж встановлювати потужні генератори в усіх школах, то їх заправка буде коштувати дуже дорого, через що забезпечити безоплатне харчування 1-4 класів буде неможливо. Тому більшість їжі готується в одному місці, де можуть під'єднати генератор та приготувати на декілька шкіл одразу.

Меню для школярів, яке готують в школі чи доставляють, однакове. Як зазначає директорка, харчування різноманітне. В окремих школах воно може відрізнятись, бо це залежить від постачальника.

"Ми просимо батьків просити дітей, щоб вони звертали увагу на те чим їх харчують. Наші вчителі роблять фото. І ми дуже суворо стежимо за якістю харчування і за тим, щоб наші постачальники дотримувались умов договору", — пояснила Олена Буйневич.

За її словами, якщо харчування неякісне, адміністрація школи має не допускати до нього дітей. Його потрібно повертати до постачальника і він не має отримувати кошти за це. Якщо ж батьки виявили неякісну їжу, то вони мають звертатись до директора школи.

Читайте також

  • Коли школярі матимуть вихідні та канікули у 2022-2023 навчальному році: графік
  • Змінились інструменти навчання: як триває дистанційне навчання в одеських школах в умовах війни
  • На Одещині відремонтували ліцей та обладнали в ньому укриття: навчатися там зможуть майже 600 дітей

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок