68 родин повернулись: як живуть у зруйнованій ракетами багатоповерхівці на Одещині

68 родин повернулись: як живуть у зруйнованій ракетами багатоповерхівці на Одещині

Ексклюзивно

68 родин зі 106 повернулись у свої квартири у багатоповерхівці в Сергіївці, яку влітку зруйнувала російська ракета. Про те, як люди приводять житло до ладу та чи допомагає влада — у репортажі Суспільного.

Вибиті вікна, діра замість стіни та пусті квартири. Такий вигляд зараз має багатоповерховий житловий будинок у селищі Сергіївка, що на Одещині, по якому вночі 1 липня російські військові завдали ракетного удару.

Людмила мешкає в квартирі на дев'ятому поверсі. Більшу частину ремонту робить за свої кошти.

"Одне ліжко залишилось, інше викинула, два вікна мені фірма поставила і все. Камін вмикаю. Так і живемо. Просила хоча б одні двері, щоб закрити, бо камін, все видуває. Навіть не знаю, навряд чи тут можна вижити взимку. Бо тут такі вітри і сніг, тим більше, якщо технічний поверх відкритий там – це будуть протяги скрізь – це жах що буде".

Сергіївка
Мешканка зруйнованого будинку в Сергіївці Людмила. Жінка мешкає на останньому — дев'ятому поверсі, 9 листопада 2022 року, Одеська область. Фото: Суспільне Одеса

Наразі в будинку проводять ремонтні роботи: закривають вікна, відновлюють несучі плити.

"Ми затягуємо скло, вікна, щоб не було протягів. Щоб потім протяги не заважали робити перестінки всі, що з цегли. Цеглу привезли, будемо класти", — розповів Суспільному будівельник Петро Буравикін.

Сергіївка
Будівельники затягують вікно у зруйнованій багатоповерхівці в Сергіївці, 9 листопада 2022 року, Одеська область. Фото: Суспільне Одеса

Приступити до капітальних ремонтних робіт зможуть після експертної перевірки проєктно-кошторисної документації. Тоді збільшать бригаду будівельників, це пришвидшить роботу, зазначив голова Сергіївської громади Анатолій Чередниченко:

"Проєктно-кошторисна документація виконана в повному обсязі і зараз знаходиться в Одесі в Укрінвест для експертного висновку. Як тільки його отримаємо, думаю вже наступного тижня, то одразу приступимо до виконання, але вже капітальних робіт. Основними зусиллями це буде на перший під’їзд, в котрий влучила ракета. Ми будемо його відновлювати, а також другий і третій під’їзди. Всі роботи плануємо завершити до кінця весни наступного року. В експлуатацію ми цей будинок не зможемо ввести. ми просто на місцевому рівні, вирішенням виконкому дозволимо, щоб люди проживали".

68 родин повернулись: як живуть у зруйнованій ракетами багатоповерхівці на Одещині
Зруйнована кімната у будинку в Сергіївці, в який 1 липня влучила російська ракета, 9 листопада 2022, Одеська область. Фото: Суспільне Одеса

68 родин повернулись: як живуть у зруйнованій ракетами багатоповерхівці на Одещині
Ванна у кімнаті без стіни, яку зруйнував ракетний удар, 9 листопада 2022 року, Сергіївка, Одеська область. Фото: Суспільне Одеса

Читайте також

  • Багатоповерхівку в Сергіївці на Одещині, в якій загинули 16 людей, не зможуть відновити до зими
  • Переливали власну кров: лікарі розповіли, як рятували людей після ракетного удару по Сергіївці
  • "Серед постраждалих я знайшов свого друга": історія фельдшера, що рятував людей після ракетного удару по Сергіївці

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок