"Серед постраждалих я знайшов свого друга": історія фельдшера, що рятував людей після ракетного удару по Сергіївці

"Серед постраждалих я знайшов свого друга": історія фельдшера, що рятував людей після ракетного удару по Сергіївці

"Серед постраждалих я знайшов свого друга": історія фельдшера, що рятував людей після ракетного удару по Сергіївці
Міністерство охорони здоров'я України

Фельдшер з Одеської області Ігор Буюклі рятував людей з дев'ятиповерхівки у селищі Сергіївка, куди першого липня влучила російська ракета. Чоловік оглянув та передав бригадам медичної допомоги близько 20 травмованих. Історію фельдшера розповіли на сторінці Міністерства охорони здоров'я України.

Три вибухи у Сергіївці Ігор Буюклі почув, коли був на роботі у лікарні. Відразу надійшов перший виклик на місце ракетного удару.

"До нас почали зносити постраждалих із будинків, куди влучила ракета. Були осколкові поранення, порізи, черепно-мозкові травми. Коли почали приїжджати інші бригади, я став координувати їх. Оглядав, сортував поранених: де "тяжкі", де "середні", а де людям, на жаль, уже не потрібна була допомога. Говорив бригадам, кого забирати. Для "тяжких" виділяли окрему машину, легких поранених забирали по троє-четверо", — згадує Ігор Буюклі.

Фельдшер оглянув та передав бригадам близько 20 людей з місця ракетного удару.

"Люди були в паніці, кричали, що їм потрібна медична допомога. Та, за правилами сортування, все одно першими мають вивозити "тяжких", потім "середніх", а тільки потім – "легких".

Останньою медик забрав жінку, що була у важкому стані, порізана склом, мала черепно-мозкову травму, струс мозку. По дорозі до лікарні їй ставив крапельницю, каже чоловік.

"В неї були рани шиї, верхніх та нижніх кінцівок. У ранах на грудній клітці виднілося скло. Витягувати ми його не збиралися, це мали робити вже у відділенні. За два дні я заходив до неї, їй якраз робили перев’язку. Запитав на посту медсестри, як вона. Мені сказали, що "середня", але стабільна, йде на покращення", — розповів Ігор Буюклі.

Серед травмованих, чоловік упізнав свого друга, який був у важкому стані.

"Було важко, але все робив автоматично. Як нас вчили, так ми "на автоматі" й робили, надавали допомогу. Напевно, в таких ситуаціях у медиків відключаються емоції. На щастя, його родина – жива", — каже фельдшер.

Читайте також

  • 21 загиблий та 39 людей у лікарні: що відомо про трагедію в Сергіївці Одеської області. ВІДЕО
  • Переливали власну кров: лікарі розповіли, як рятували людей після ракетного удару по Сергіївці
  • "Це ніби епізод із фільму жахів": хірург, який рятував дітей після ракетного удару по Сергіївці

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок