Як зігріти себе та оселю під час холодів: поради від альпініста та лікаря з Одеси

Як зігріти себе та оселю під час холодів: поради від альпініста та лікаря з Одеси

Ексклюзивно
Як зігріти себе та оселю під час холодів: поради від альпініста та лікаря з Одеси
. Фото: рixabay

Носити білизну з правильної тканини, купити пуховий спальник та їсти більше вуглеводів. Суспільне поспілкувалося з альпіністом та лікарем і дізналося, як підготувати себе та свою оселю до зимових холодів.

Як зберегти тепло у будинку

Директор альпіністського клубу "Одеса" Мстислав Горобенко має досвід життя в горах при температурі 40-50 градусів морозу та в ураганні вітри. Розповідає, як зберігати тепло у помешканні.

1. Утеплити будинок. Створюючи обмежений утеплений простір, в якому проживає кілька людей, можна зберегти температуру на потрібному рівні. Утеплені вікна та заклеєні щілини убезпечить квартиру від поривів вітру.

2. Придбати теплі пухові спальники. Вони так само створюють обмежений простір, в якому тіло саме регулює температуру. Можна вкритися кількома ковдрами, але ефект буде не той.

3. Носити термобілизну. Варто придбати ту, яка під час руху зігріває тіло та тримає температуру. Альпініст наголошує: в жодному разі не можна одягати бавовняні майки чи сорочки. Краще обирати фліс. Одяг не повинен облягати, він повинен бути якісним.

4. Підтримувати тепло хоча б в одній кімнаті. Необхідно забезпечити такі умови, під час яких спальня постійно була б в теплі. Можна використовувати безпечний електронагрівач, який би постійно працював на невеликій температурі.

Як зігрітися під час холодів: поради від альпініста та лікаря з Одеси
Мстислав Горобенко, альпініст. Суспільне Одеса

Як організму зберігати тепло

Голова Приморської районної організації Червоного хреста міста Одеси Олександр Шапарець каже, що людський організм вбити складно, адже тіло може витримувати мінусові температури, проте під час холодів важливо зберігати енергію. Разом з тим потрібно дотримуватися простих порад.

1. Достатньо харчуватися. Людина виробляє величезну кількість тепла, коли правильно харчується. Щоб отримати якнайбільше енергії потрібна жирна вуглеводна їжа. Лікар радить вживати тушкованку, сало, булочки, згущене молоко, мармелад.

2. Не вживати алкоголь. Алкогольні напої створюють ілюзію тепла шляхом розширення зовнішніх капілярів. У цей момент енергія, яку необхідно зберегти, починає виходити у зовнішнє середовище.

"Чому нам холодно? Судини стискаються, весь потік крові, який знаходиться в шкірі, на поверхні тіла, він уходить всередину і захищає серце, печінку, легені — ті органи, які вам потрібні для виживання. Мозок, туди йде основна кількість тепла, крові. Коли розширюються судини ззовні (від алкоголю), ця кров потрапляє туди. Відповідно, менше тепла, менше кисню потрапляє в ті органи, які необхідні для виживання. Тепло виходить, людина остигає і гине".

3. Обирати правильний одяг. Перший шар одягу, який прилягає до тіла, не повинен промокати, коли ви потієте. Саме тому не варто одягати бавовняну майку, адже якщо вона промокне і вихолоне, то тепло не буде зберігатися.

Як зігрітися під час холодів: поради від альпініста та лікаря з Одеси
Олександр Шапарець, лікар. Суспільне Одеса

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок