Як підготувати свій будинок до холодів в умовах війни: поради

Як підготувати свій будинок до холодів в умовах війни: поради

Як підготувати свій будинок до холодів в умовах війни: поради
Фото: Pexels

Як підготуватися до зими в умовах війни та заощадити на опаленні: у КП “Теплопостачання міста Одеси” перелічили прості заходи для збереження тепла в оселях.

  1. Майже третина усього тепла виходить з домівок через шпарини у дверях та вікнах. Елементарні заходи з герметизації допоможуть підвищити температуру в квартирі на 2–3 °С (заклеїти вікна, утеплити двері та здійснити інші теплоощадні заходи).
  2. Якщо батареї недостатньо нагріваються, проблемою може бути утворення повітряних пробок. Щоб вирішити проблему, необхідно вчасно спускати зайве повітря з батарей.
  3. Фольгований тепловідбивний екран, встановлений між батареєю і стіною дає можливість зменшити втрати тепла за радіатором на 2,5%.
  4. Догляд за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями, навіть шторами знижує тепловіддачу на 10–12%.
  5. Підвіконня. Чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно.
  6. Нові вікна. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції, особливо в порівнянні з дерев‘яними.
  7. Тепловтрати через вхідні двері та розбиті вікна у під’їздах можуть становити близько 5–15% від сумарних теплових втрат будинку. Зачиняйте вхідні двері та заскліть вікна у своїх під’їздах. Це допоможе зберегти тепло в усіх приміщеннях будинку.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок