Від початку війни у Чорному морі загинули кілька тисяч дельфінів – еколог з Одещини

Від початку війни у Чорному морі загинули кілька тисяч дельфінів – еколог з Одещини

Від початку війни у Чорному морі загинули кілька тисяч дельфінів – еколог з Одещини
. verge.zp.ua

Від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України у Чорному морі загинули кілька тисяч дельфінів. Про це повідомив еколог та очільник науково-дослідного відділу парку "Тузлівські лимани", що на Одещині, Іван Русєв.

За його даними, за останні тижні кількість жертв серед дельфінів у Чорному морі зросла. У межах парку дельфіни плавають зграями вздовж берега моря вслід за рибою. Вони також риються у піску на морських мілинах в пошуках морського язика. Втім подекуди на узбережжі працівники нацпарку зустрічають й мертвих дельфінів.

"В різних місцях піщаного пересипу зустрічаються мертві дельфіни як наслідки війни рашистських варварів, які використовують потужні гідролокатори й дезорієнтують тварин", – написав Іван Русєв.

Він додав про те, що у Болгарії, в гирлі річки Ропотамо, з'явилося кілька дельфінів, які не орієнтувалися й були дуже слабкими. Деякі з тварин мали опіки від вибухів бомб або мін.

"За оцінками експертів, які їх оглядали, вони не могли їсти щонайменше 10 днів. Ті, хто не обгорів, зазнали внутрішніх пошкоджень і сильно постраждали. Таких поранених, або загиблих дельфінів у Чорному морі течією заносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччини і до берегів України", – повідомив еколог.

Що відомо

  • Наприкінці квітня на берегу Національного природного парку "Тузлівські лимани", що на Одещині, знайшли трьох мертвих дельфінів. За словами еколога Івана Русєва, через воєнні дії на морі дельфіни перестають добре сприймати ехо-сигнали й втрачають акустичний контроль над середовищем. В результаті чого тварини можуть викидатися на берег та гинути.
  • Внаслідок активних бойових дій на території України зменшується популяція птахів, виникають пожежі екосистем та викидаються на берег дельфіни. Крім того, солдати РФ захоплюють національні парки та встановлюють своїх "начальників".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок