Захоплення нацпарків та стрес для тварин. Еколог з Одещини розповів, як війна впливає на природу

Захоплення нацпарків та стрес для тварин. Еколог з Одещини розповів, як війна впливає на природу

Ексклюзивно
Захоплення нацпарків та стрес для тварин. Еколог з Одещини розповів, як війна впливає на природу
Ivan Rusev/Facebook

Внаслідок активних бойових дій на території України зменшується популяція птахів, виникають пожежі екосистем та викидаються на берег дельфіни. Крім того, солдати РФ захоплюють національні парки та встановлюють своїх "начальників". Про таке в ефірі "Українське радіо Одеса" розказав еколог та очільник науково-дослідного відділу нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

Вплив війни на поведінку тварин

Русєв розповів, що тварини, коли відчувають небезпеку, починають збиратися в зграї, аби таким чином, захистити себе та свій вид від вимирання. Крім того, обстріли випливають на поведінку дельфінів.

"Всі тварини, коли є неспокій, особливо у такий воєнний час, вони хвилюються та гуртуються для того, щоб захистити перш за все себе, свою популяцію та свою місцевість. Коли в нашому Національному природному парку "Тузлівські лимани" постійно падають бомби: 100 чи 200 бомб падають, коли орки використовують ту ж потужну низькочастотну амплітуду, то вони дезорієнтують дельфінів і вони викидаються на берег", – зазначив еколог.

Зменшується популяція та виникають пожежі. Еколог з Одещини розповів як війна впливає на природу
Дельфіни викидаються на берег. Фото ілюстративне. Україна молода

Птахи швидко адаптуються після стресу

За словами Івана Русєва, наразі більшість птахів мігрують. Втім в Одеському регіоні є ті види, які залишаються зимувати.

"У нашому парку та в цілому в Україні, коли є факт неспокою, тоді батьки не можуть знайти достатньо їжі для пташенят. Пташенят залишається менше, або вони не виростають такими, як потрібно. Я думаю, що там де є військові дії, то там буде не так багато птахів, але вони вміють дуже швидко адаптуватися, коли минає несприятливий чинник. Вони активно починають розмножуватися і популяція дуже швидко відновлюється", – впевнений науковець.

"Зменшується популяція та виникають пожежі". Еколог з Одещини розповів як впливає війна на природу
Трав’янка лучна. Прилетіла до нацпарку "Тузловські лимани" кілька тижнів тому. Іван Русєв

Воронки від бомб впливають на природу

"Одного разу вони (російські війська - ред.) скинули бомби біля села Тузли, в наших лиманах, де є риба. Коли бомба падає, там формується воронка від бомб і тоді змінюється гідрологічний стан у цьому місті та з'являються інші рослини. Коли бомба падає де є рослинність очерету, або лісова, тоді виникають пожежі. У нас були пожежі. Там багато тварин, птахів, комах, які гинуть", – розповів Іван Русєв.

Російські війська захоплюють національні парки України

Іван Русєв розповів про те, що наразі у природному парку "Тузлівські лимани" перебувати небезпечно.

"Дуже небезпечно, наприклад, й в Азово-Сиваському парку. Там орки захопили його й знайшовся якийсь негідник, який сказав, що буде там директором. Інший парк Приазовський, наш друг намагався зберегти цей парк, але потрібно було евакуйовувати човни та документи. Він переїхав у Запоріжжя, а орки постійно дзвонять і кажуть, що ми тебе призначимо директором від нас і працюй. А є Олешківські піски, там теж є національний парк і його захопили орки", – розповів еколог.

"Зменшується популяція та виникають пожежі". Еколог з Одещини розповів як впливає війна на природу
Іван Русєв, керівник нацпарку "Тузловські лимани". Іван Русєв

Іван Русєв додав, коли в природі немає ніякого антропогенного чинника, тоді, за його словами, тварини та рослини живуть у гармонії.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок