На Одещині захворювання на "Дельту" підтвердили у двох пацієнток – санлікар

На Одещині захворювання на "Дельту" підтвердили у двох пацієнток – санлікар

Ексклюзивно
На Одещині захворювання на "Дельту" підтвердили у двох пацієнток – санлікар
. Суспільне Одеса

Станом на 5 серпня в Одеській області коронавірус штаму "Дельта" підтвердили у двох людей. Обидві пацієнтки вже одужали, розповів Суспільному головний санітарний лікар регіону Віталій Гончаров.

За його словами, штам "Дельта" підтвердили у мешканок Одеси та Рені ще в червні. Згідно з результатами епідеміологічного розслідування, хворі не були за кордоном та не контактували з людьми, які приїхали з інших держав. Тому обидва випадки захворювання мають внутрішній характер, додав Гончаров.

Він також зазначив, що під час хвороби стан обох пацієнток медики оцінювали як середньої тяжкості. Вони мали симптоми гострої респіраторної хвороби та лікувалися амбулаторно. Наразі обидві жінки вже одужали, а після епідрозслідування провели всі необхідні профілактичні та протиепідемічні заходи, запевнив санітарний лікар Одещини.

Додамо, станом на 5 серпня COVID-19 підтвердили у 142 232 мешканців Одеської області. Із них 137 990 пацієнтва вже повністю одужали. Ще 3020 жителів регіону, у яких діагностували коронавірус, померли.

Що відомо

  • За даними головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, станом на 5 серпня в Україні захворювання коронавірусом штаму "Дельта" підтвердили у 143 пацієнтів.
  • За його словами, найбільше він поширюється у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, у Чернівцях та Києві. При цьому хворі на "Дельту" частіше потребують шпиталізації.
  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників.
На початок