Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Стерненка ув'язнили на 7 років за викрадення людини та зберігання зброї. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
. УНІАН

Колегія суддів Приморського районного суду Одеси ув'язнила на 7 років та 3 місяці колишнього очільника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка. Йому закидають викрадення місцевого депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду, Стерненка визнали винним у повному обсязі за ч.2 ст. 146,Незаконне позбавлення волі або викрадення людини. ч.2 ст. 187Розбій. та ч. 1 ст. 263Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Кримінального кодексу України. Утім від статті про викрадення людини Сергія звільнили у зв'язку із закінченням строків давності.

Також суд вирішив конфіскувати половину всього майна, що належить Стерненку. Його затримали одразу в залі суду та відправили до СІЗО.

Цю справу розглядали протягом майже п'яти років. Стерненку інкримінували викрадення тодішнього депутата однієї з районних рад Одеської області Сергія Щербича та розбійний напад на нього. Також в цій справі ексочільнику одеського "Правого сектору" закидали незаконне зберігання зброї. Натомість обвинувачений називає справу сфабрикованою та побудованою "виключно на заяві Щербича".

За версією Стерненка, у 2015 році до нього з обшуками прийшли правоохоронці, після чого "з мішком на голові вивезли до відділення". Того ж дня громадського діяча взяли під варту. Пізніше Стерненко вийшов під заставу. Щодо зберігання зброї, Стерненко заявляє, що добровільно видав поліції пневматичний пістолет, колекційний ніж та шумовий пістолет. Утім останній експерти начебто визнали вогнепальною зброєю.

"В експертизі пістолета, який вільно продається і не потребує дозволу, прямим текстом вказано, що він стартовий. Далі написано, що експерт МВС викрутив зі ствола втулку і після цього зміг вистрілити гумовими кулями. Тобто експерт сам зробив зі стартового пістолета травматичний. Але при цьому він вказав, що зброя стала вогнепальною", - запевнив Стерненко.

Риба. Суд виправдав Стерненка в справі про викрадення людини

Колишній лідер одеського "Правого сектору" пов'язує цю справу з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, оскільки потерпілий Щербич є членом партії мера "Довіряй ділам" та, за словами Стерненка, є другом одеського очільника.

Натомість Сергій Щербич запевняє, що його викрали, били, катували і вимагали відмовитися від депутатського мандату районної ради. Одним з учасників викрадення, за його словами, був саме Стерненко.

Зазначимо, спочатку судді планували оголосити вирок 19 лютого, однак згодом засідання в Приморському районному суді перенесли на 10:00 23 лютого. Зранку в день засідання під стінами суду зібралася акцію на підтримку Стерненка. Люди вимагали "справедливого правосуддя" та виправдувального вироку для Сергія.

Суспільне готове надати право учасникам події висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

На початок