В Одесі стався конфлікт через спробу демонтажу меморіальної дошки. За даними поліції, інцидент закінчився бійкою, крадіжкою мобільного телефона та травмами. Наразі відкрито два кримінальні провадження, ще одну учасницю притягнули до адмінвідповідальності.
Про це 19 травня повідомили у пресслужбі Головного управління Нацполіції в Одеській області.
За версією правоохоронців, протистояння тривало два дні. Спочатку місцевий житель спробував завадити активістам зняти дошку. У відповідь один із них застосував газовий балончик. Поліцію тоді не викликали.
Наступного вечора до поліції надійшло повідомлення про масову бійку на тому ж місці. Під час конфлікту дошку таки демонтували, а в одного з учасників зник телефон. Ще один чоловік отримав травму голови.
Двоє представників громадської організації подали заяви до поліції. За цими фактами відкриті провадження за ч. 1 ст. 125умисне легке тілесне ушкодження та ч. 4 ст. 185 крадіжкаКримінального кодексу України.. Інші учасники до поліції не зверталися.
Також правоохоронці склали адмінпротокол на жінку, яка, за даними поліції, пошкодила дошку, — за порушення правил благоустрою.
Поліція з’ясовує всі обставини інциденту.
Що відомо про напад на громадських діячів ввечері 18 травня
Увечері 18 травня на громадських діячів, які демонтували меморіальні дошки російським і радянським діячам в Одесі, скоїли напад. Унаслідок інциденту є травмований. Про це повідомили у пресслужбі ГО "Робимо Вам Нерви"
Унаслідок інциденту в одного з активістів множинні синці та садна, а в іншого вкрали iPhone.
"За всіх цих обставин поліція, приїхавши на виклик про напад, мала більше питань щодо демонтажу радянської символіки, а не щодо побиття й крадіжки... Сподіваємося, що поліція Одещини у співпраці із СБУ з'ясують і справедливо покарають ДРГ", — йдеться в повідомленні.
За словами голови громадської організації "Деколонізація. Україна" Вадима Позднякова, конфлікт почався з суперечки, але переріс у фізичне протистояння.
Що відомо про ГО "Деколонізація.Україна"
Громадська організація “Деколонізація.Україна” — з 2017 року працювала під назвою “Декомунізація.Україна”. Співзасновником є Вадим Поздняков. В ГО займаються моніторингом дотримання законів про “декомунізацію” та “деколонізацію”, шукають згадки про радянське минуле у громадах й звертається до органів влади щодо виявлених порушень.
Що відомо про рішення щодо демонтажу памʼятників російським діячам в Одесі
26 липня голова Одеської військової адміністрації підписав розпорядження про перейменування понад 400 вулиць, а також розпорядження про демонтаж 19 пам'яток, що містять символіку російської імперської політики, зокрема пам'ятника Пушкіну.
Одеський виконком призначив Управління капітального будівництва Одеської міськради замовником проєктування демонтажу пам'яток. У знак протесту під стінами ОВА відбувся одиночний пікет.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області