Під Одеською обласною державною адміністрацією відбувся одиночний пікет проти перейменування вулиць та демонтажу пам'ятників. Минулого тижня акцію анонсував одеський журналіст Леонід Штекель. Як відбувалась акція, хто її підтримав, а хто навпаки — вважає такі події недоречними, читайте у матеріалі Суспільного
Одинокий пікетувальник прийшов до Одеської обласної адміністрації у супроводі дружини та з написом на плакаті: “Репресії проти Пушкіна, Бабеля, Паустовського, Ільфа, Петрова, Висоцького — це злочин перед історією Одеси”.
Леонід Штекель був загорнутий в український прапор — каже, що на цьому наполягла його дружина, а сам він не любить таких демонстрацій. Метою свого пікету та прийнятною для себе реакцією вважає скасування перейменування одеських вулиць та знесення пам'ятників:
“Ми категорично проти зносу пам'ятників та перейменування вулиць на їхню честь. Я хочу сказати, що ми писали петицію: петицію Кіперу — відправили. Писали петицію Ющенко — відправили. Ми писали, не знаю закінчили чи ні, петицію в ЮНЕСКО про те, що це є порушенням пам'ятника історії Одеси. Тобто всі ці офіційні звернення були зроблені до того, як вийти на цей пікет”, – зазначив журналіст.

На підтримку акції прийшло з десяток людей. Серед них — Михайло Голубєв, шаховий журналіст. Він розповів, що не вважає себе учасником пікету, але підтримує ініціативу Штекеля. Організатор пікету був присутній зо пів години.
До людей, що підтримали акцію, з Облдержадміністрації вийшла начальниця відділу охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОВА Ярослава Різникова. Вона намагалася пояснити, що перейменування вулиць та демонтаж пам'ятників, що містять символіку російської імперської політики — це виконання норм Закону України.
“Ми говоримо про необхідність виконання норм Закону. У голови Обласної державної адміністрації були повноваження. Три місяці йому було виділено на прийняття відповідних рішень. Для того, щоб це було виважене рішення, була створена робоча група” — розповіла Різникова.

Найбільше присутні обурювались, що в переліку на демонтаж є пам'ятник Олександру Пушкіну. Мовляв, на його встановлення кошти збирали самі одесити. Чиновниця ж назвала таке твердження міфом:
“Вже соромно про це говорити, бо вже всі знають, що це неправда. Там була Біржа на той момент, коли ставили пам'ятник — міська Дума була в іншому місці. Ми вже знаємо скільки грошей, хто давав. Російська преса тогочасна писала, що “містяни, одесити, не дуже активно підключаються під зібрання грошей”. І є ці документи, у вільному доступі” — пояснила посадовиця.
На противагу до акції під стіни Обласної адміністрації прийшов громадський діяч Дем'ян Ганул, який цими вихідними власноруч "декомунізував" орден Леніна та медаль “Золота зірка” на площі 10 квітня.
“Це все смішно насправді, тому що ми бачимо, як вийшли три ватники для того, щоб виступити проти перейменування вулиць в Одесі. Типу, вони хочуть, щоб була, умовно, Ростовская, а не вулиця на ім'я героя, який віддав життя за те, щоб Одеса була Україною. Це не є нормою і ми бачимо, яка є цього підтримка — три людини прийшли підтримати. Картинка для Російської Федерації не вийшла” — висловився Дем'ян Ганул.
А також додав, що “це гарний показник того, що одеське суспільство розуміє, куди воно рухається, і що Одеса — це все ж таки Україна” та пообіцяв, що продовжуватиме демонтаж пам'ятників своїми силами, якщо міська влада затягуватиме цей процес.
Подивитись на пікет прийшов і член робочої групи з перейменування при ОВА Артем Карташов.
“Це така ознака меншовартості, коли люди чіпляються, як це належить якійсь провінції, за тих, хто з метрополій подивився на Одесу, згадав і щось про неї написав. В цьому випадку історія Одеси набагато глибша, набагато цікавіша і з часом ми вам це покажемо через довідник, через інші просвітницькі заходи” — зазначив він.
Читайте нас у Telegram, WhatsApp, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області