Армія та укриття: на що витрачають гроші у громадах Баштанщини Миколаївської області

Армія та укриття: на що витрачають гроші у громадах Баштанщини Миколаївської області

Українські військові на позиції
Українські військові на бойовій позиції. Повітряне командування "Південь"/Facebook

У Баштанському районі Миколаївщини від початку 2024 року субвенція з бюджетів громад та району на підтримку ЗСУ склала 34 мільйони гривень. Серед пріоритетних напрямків бюджетного фінансування також облаштування укриттів у закладах освіти. На це планують витратити 46 мільйонів гривень.

Про це на пресбрифінгу 14 травня розповів начальник Баштанської районної військової адміністрації Владислав Дмитрів.

Допомога ЗСУ

"За перший квартал на підтримку ЗСУ частково через те, що у нас районний бюджет достатньо обмежений, але співпраця з органами місцевого самоврядування і ОТГ, 34 мільйони гривень ми виділили у вигляді субвенції на передачу ЗСУ. Профінансовано вже 29 мільйонів гривень, залишок п'ять мільйонів. І ця робота триває”, — сказав Владислав Дмитрів.

Є порозуміння з органами місцевого самоврядування, зі всіма головами громад, що сьогодні не можна класти плитку, коли хлопці потребують дрони, коли хлоці потребують РЕБи тощо. Це пріоритет не тільки для нашого району, а для всієї держави. Мета одна — перемога.

Облаштування укриттів

За словами начальника Баштанської районної військової адміністрації, аби підготуватись до нового навчального року, обстежили 56 сховищ у закладах освіти громад.

"Зруйновані освітні заклади, питання залишається за безпековою ситуацією. У нас відбувається навчання і в змішаній формі, і онлайн. У бюджетах всіх ОТГ передбачено на сьогодні 49 мільйонів гривень саме на впорядкування сховищ у закладах освіти, за перший квартал використано п'ять мільйонів гривень", — зазначив керівник району.

У 2024 році з державного бюджету на відновлення однієї зі шкіл Баштанського району спрямують 17 мільйонів гривень, додав Владислав Дмитрів.

"Маємо гарні новини: сьогодні Міністерство освіти погодило майже 17 мільйонів гривень саме по одному навчальному закладу у районі гроші і, сподіваюсь, що найближчим часом ми їх отримаємо, щоб покращити ситуацію в освітній галузі. Залишається проблема — відновлення мережі освітньої, три-чотири ОТГ, де пошкоджені”, — зауважив Владислав Дмитрів.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок