У миколаївській 36 ОБрМП новий комбриг: що відомо

У миколаївській 36 ОБрМП новий комбриг: що відомо

Парашутний стрибок
Микита Вітек після стрибку з парашутом. З особистого архіву Микити Вітека

Командиром 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського призначено полковника Микиту Вітека. Чоловік брав участь у проведенні Широкинської операції10 лютого розпочалася «Широкинська операція» («Павлопільсько-Широкинська наступальна операція») українських сил. За інформацією полку «Азов», у її ході передбачалося виконати дві мети: відвернути сили терористів ДНР від Дебальцевого та убезпечити Маріуполь від обстрілів під Маріуполем та викладав у Військовій академії в Одесі.

Звернення нового комбрига оприлюднили на сторінці бригади у Facebook.

Микита Вітек родом з Криму. Після закінчення військового ліцею у місті Алушта у 2005 році вступив до Сумського інституту ракетних військ та артилерії. Перша офіцерська посада — командир мінометного взводу в гірсько-піхотному батальйоні бригади берегової оборони, що дислокувалася у Перевальному.

У 2014 році продовжив службу в Миколаєві командиром роти вогневої підтримки десантно-штурмового батальйону 36-ї бригади морської піхоти.

"Повернувшись до рідного підрозділу, де розпочався мій шлях професійного військового, з великою честю та відповідальністю приймаю командування славетною бригадою", — зазначив у своєму зверненні комбриг.

У складі ротної тактичної групи в лютому 2015 року брав участь у проведенні Широкинської операції під Маріуполем. А згодом отримав посаду викладача у Військової академії (м. Одеса).

У миколаївській 36-й ОБрМП новий комбриг: що відомо
Микита Вітек. 36 ОБрМП

11 квітня 2024 року на сторінці 36-ї ОБрМП опублікували звернення полковника Віктора Сікози про те, що він залишає посаду командира бригади. Незабаром на його посаду призначили Микиту Вітека.

"Стрижнем відповідального лідерства для мене є матрос-морпіх, чиї потреби та запити як командир я повинен забезпечити та вирішити. Жоден воїн на передовій, який відважно виконує бойове завдання не повинен переживати за тилові питання, а твердо знати, що за його спиною крім вірних побратимів стоять непохитні командири та начальники", — написав Микита Вітек.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок