У Миколаєві презентували документальну виставку "Комунізм=рашизм"

У Миколаєві презентували документальну виставку "Комунізм=рашизм"

Фотодокументальну експозицію "Комунізм=рашизм" відкрили в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей. Колажі на стендах проводять паралелі між злочинами часів СРСР зі злочинами проти українців за час від повномасштабного вторгнення — 24 лютого 2022 року.

На події 16 квітня 2024 року побували кореспонденти Суспільного.

Експозиція виставки, ідентична тій, що була вперше показана у червні 2022 року на Михайлівській площі в Києві. На світлинах люди, які загинули внаслідок російського терору, посадовці, які перебували в російському полоні.

За словами організаторки виставки Ганни Бершадської, світлини представлені аналогічних історій українців, які жили за часів радянської влади.

Ця виставка надважлива для Півдня, тому що в нас дуже багато, на жаль, позитивного ставлення до комунізму. Злочини, які раніше чинила радянська влада, нічим не менші ніж зараз відбуваються у нас в Україні. Це те, що робить російський наш "сусід".

У Миколаєві презентували документальну виставку «Комунізм=рашизм»
Презентація документальної виставки «Комунізм=рашизм». Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Експозицію створили з матеріалів Архіву Національної пам’яті.

"Ще є в Інституті Національної пам’яті такі банери, які на вулиці. Вуличний формат. І для Миколаєва, я так вважаю, потрібен формат вуличний, тому що до бібліотек, музеїв і так ходять люди, які про це знають. А на вулиці мають бути й інші формати", — говорить Ганна Бершадська.

У Миколаєві презентували документальну виставку «Комунізм=рашизм»
Стенд з колажами. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Також в експозиції представлені світлини та документи людей, які були страчені, репресовані або переслідувались за українську мову та проукраїнську позицію у 20 та 21 сторіччях.

"Сказати, що все було добре, тому що хтось пам’ятає, яке смачне було морозиво, ну можливо, теж треба пам’ятати. Але говорити про ті речі, про які тут говорять документи цієї виставки — це першочергово", — розповідає відвідувач виставки Констянтин.

У Миколаєві презентували документальну виставку «Комунізм=рашизм»
Відвідувач виставки Констянтин. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Зі слів організаторки, виставка працюватиме до 30 квітня.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок