Напередодні Великодня у Миколаєві запрацювала "Школа писанкарства" в обласному краєзнавчому музеї, яка діє вже 24 роки. Жителі міста можуть розмалювати писанку, яка протягом року буде для них оберегом.
У чому особливості створення та яке місце в українській культурі посідає миколаївська писанка кореспондентам Суспільного розповіла старша наукова співробітниця Миколаївського обласного краєзнавчого музею Ольга Зайцева.

"Наші пращури, життя в них було дуже важке, і тому вони писали на своїх оберегах, на своїх писанках, писали те, що їх оточувало. Це були гілочки, це були квіточки, це були зорі, вибирали рослинні орнаменти, геометричні орнаменти, були орнаменти солярні", — говорить Ольга Зайцева.

Миколаївської писанки не існує?
Поняття "миколаївська писанка" має збірний характер, адже виникла завдяки поєднанню херсонських та одеських орнаментів.
"Саме наша миколаївська писанка — не збереглася. Тому що наш регіон було заселено дуже швидко. До нас приїжджали люди з багатьох регіонів, губерній й вони привозили свої звичаї, навички та традиції. Але ми зібрали у своїй писанці найкраще", — розповідає Ольга.

Писанки південного регіону
За словами Ольги Зайцевої, відрізняються писанки півдня — лаконічністю, великими символами, які повторюються.
"Це і козацькі левади, хвилі, крутороги та зірки. Херсонщину завжди можна пізнати по зеленим, чорним, рожевим кольорам. Це такі невеличкі квіточки, і багато ліній. Херсонщина — завжди впізнана. А Одещина – це хвилі та Чорне море. Характерні кольори одеської писанки — зелені, жовті, червоні та чорні", — розповідає Ольга.

"Школа писанкарства"
Великдень — це магічне свято та важливе для християнського світу.
Ілля разом із другом прийшов до "Школи писанкарства", щоб створити оберіг на цілий рік.
"Я намалював яєчко зі сонечком", — говорить Ілля.

Щорічно писанки створює і Юлія. Жінка прийшла до "Школи писанкарства" разом з донькою, аби потренуватися перед Великоднем.
"Взагалі важливо знати свою історію, свої коріння, звідки ми пішли і як нам далі теж жити", — каже Юлія.

За словами Ольги Зайцевої, долучитися до створення писанки можуть всі охочі.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.