Програма "єВідновлення": миколаївці придбали понад 50 осель

Програма "єВідновлення": миколаївці придбали понад 50 осель

Миколаївці придбали 51 квартиру і 5 приватних будинків за програмою "єВідновлення". Йдеться про компенсацію — за зруйноване житло.

Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

Станом на 7 березня міська комісія сформувала 93 житлові сертифікати на загальну суму понад 95,4 мільйона гривень.

"Поступово люди, які через російські обстріли втратили власні домівки, купують квартири або будинки. Як показує практика, сума сертифіката дозволяє придбати рівноцінне, а інколи навіть і більше житло", — йдеться в повідомлені.

Що відомо про програму "єВідновлення"

  • З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.
  • Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.
  • 12 травня 2023 року уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.
  • 10 травня 2023 року Міністерство цифрової трансформації запустило у Дії послугу "єВідновлення". Українці можуть подати заяву на порталі та отримати кошти на ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.
  • 23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок