У Миколаєві жителі другого провулка Троїцького Інгульського району станом на 17 липня скаржаться на підтоплення будинків під час дощів та постійний сморід. За словами людей, після неодноразових звернень до комунальних служб ситуація покращилась, але не вирішилась.
Про це місцеві мешканці розповіли кореспондентам Суспільного.
Пані Галина каже, яму на вулиці вимило ґрунтовими водами під час дощів. Внаслідок чого підтопило підвали та будинок.
"З квітня, коли почалися сильні дощі, почала бурлити каналізація. Ми неодноразово зверталися у "Миколаївводоканал". Нам казали, що це приватна труба. Років 20 тому тут проводили каналізацію, рили котлован. І ця вода почала підійматися", — говорить жінка.
За словами Галини, сирість, руйнація будинку та сморід – те, що хвилює місцевих. Після звернення з заявою до "Contact center" працівники "Миколаївводоканалу" та ЕЛУ "Автодоріг" приїжджали на місце.
Скаржиться на ситуацію й ще одна місцева жителька Олена.
"Людина йшла, бувши напідпитку. Впала, але, слава Богу, ми тут були, то витягли. Бо її засмоктало б, і не знаю, чи знайшли б навіть. А діти гуляють. Дітей же не зупинити", — розповідає Олена.
Про результати перевірок після звернень людей кореспондентам Суспільного повідомили в комунальних службах.
"На тому тижні розрили, подивились, чи наші колодязі десь проламані, пошкоджені. Ні, нічого такого немає, в нас вся система була суха, немає протікань. Тому питання до ЕЛУ "Автодоріг" не відноситься", — говорить виконувач обов'язків головного інженера о ЕЛУ "Автодоріг" Денис Барашковський.
За словами речниці "Миколаївводоканалу" Ольги Сусленко, бригади відпрацювали на місці.
"Бригади підприємства виїхали на місце, щоб відпрацювати цей запит. Було перевірено каналізаційні колодязі. З'ясовано, що каналізаційна мережа не забита. Також додатково була промита мережа. Каналізаційні стоки відводяться без перепонів", — говорить речниця.
Ольга Сусленко каже, на цьому тижні (17-23 липня — ред.) планують провести комплексну перевірку, аби з'ясувати, в чому ж таки проблема.
Голова адміністрації Інгульського району Ганна Ременнікова каже, місцева влада зробить ситуацію контрольованою.
"Вважаємо, що це витоки каналізаційні, не зливові. На жаль, наші мешканці чомусь відводять стоки в зливову каналізацію. І вважають, що це можливо робити, хоча ця вода повинна йти одразу до річки. Міським головою виділено кошти, щоб ми знайшли каналізаційні вивіски, затампонували їх, і змушували містян йти до міста, до Миколаєва, до "Миколаївводоканалу" і укладати договір", — говорить Ганна Ременнікова.
Керівництво району попросили 180 тисяч гривень на проєктну документацію для оцінки зливових систем.
"Будуть знайдені зливові каналізації, будуть передані на баланс ЕЛУ "Автодоріг". Тому що ЕЛУ не може приступати зараз до робіт, бо це не їхнє зараз", — додає Ганна Ременнікова.
Також, зі слів очільниці Інгульського району, станом на 17 липня мережа загалом потребує оновлення.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.