З травня 2022 року миколаївці використали 35 мільйонів літрів води, яку на станціях зворотного осмосу очищує обласне комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго". На балансі теплопостачальника — 79 точок видачі, а собівартість одного літра складає 50 копійок.
Про це під час брифінгу 1-го червня розповів директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.
Підприємство "Миколаївоблтеплоенерго" почало займатися свердловинами та станціями зворотного осмосу, яке надає очищену воду населенню Миколаєва, після того, як в місті припинилося централізоване водопостачання. Перша станція на підприємстві відкрилася у травні 2022 року, говорить директор Микола Логвінов.
"Це вода питна. Її пити можна й аналіз це підтвердить. Але згідно з законодавством України, для того, щоб воду можна було маркувати як питну, потрібно щодня робити аналізи в сертифікованій лабораторії, яка робить аналіз на бактеріологію. У нас таких лабораторій на підприємстві немає. Такі аналізи може робити або лабораторія “Водоканалу”, або “Держпродспоживслужби”, — сказав Микола Логвінов.
За словами Миколи Логвінова, лабораторія підприємства щоденно робить аналіз води з 16 рандомних точок. Якщо певні параметри перевищують норму, то замовляють аналіз у сертифікованій лабораторії “Держпродспоживслужби” і тоді корегують роботу установки.
Станом на 1 червня на підприємстві 79 станцій зворотного осмосу різної потужності. Від 0,5 кубометра на годину — до трьох кубометрів на годину. Загальна потужність всіх станцій — 150 кубометрів на годину, говорить Логвінов.
"Станції працюють з 06:30 — 20:30, на добу виходить потужність приблизно 2 тисячі кубів очищеної води, це 2 млн літрів. Свердловини можуть працювати й цілодобово. Але їм потрібен час на промивку, на добір води. Незалежно від потужності, біля кожної станції є ємності накопичення і люди розбирають воду. За цей рік підприємство видало понад 35 мільйонів літрів води", — сказав Микола Логвінов.
Микола Логвінов говорить, що обслуговування свердловин та точок видачі води відбувається коштом підприємства, а це не основний його профіль. На розгляд сесії Миколаївської міської ради Департамент житлово-комунального господарства виніс програму "Доступна вода". Відповідно до розробленого документа, на обслуговування, утримання та ремонт систем зворотного осмосу очищення води з бюджету міста запропоновано виділити 37,6 мільйона гривень. 30 травня під час засідання сесії депутати відмовили у її реалізації.
Микола Логвінов говорить, що прийняття програми зменшило б фінансове навантаження на теплопостачальника.
"Ми говоримо не про 37 млн на заміну картриджів, сама програма розрахована на оплату компенсації собівартості одного літра води. В собівартість входить електроенергія, послуги "Миколаївводоканалу". Тому що незалежно від того, де ми беремо воду, ми все одно платимо за стоки. Ми платимо за мембрани, хімію. Плюс — зарплатня персоналу", — сказав Микола Логвінов.
За словами Логвінова, по розрахунках, як проводили у січні 2023 року, собівартість літра води складає 50 копійок.
Загалом в Миколаєві 145 свердловин, де видають очищену воду, 79 з них обслуговує ОКП "Миколаївоблтеплоенерго".
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.