У Миколаєві на базі кінно-спортивної школи проводять сеанси іповенції один із напрямків кінної терапії– усі охочі мають змогу відвідати стайню, поспілкуватися з кіньми та проїхатися верхи. Кожне таке заняття триває приблизно годину. Програму сформували взимку 2023 року.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла інструкторка кінно-спортивної школи Олександра.
У стайні станом на перше квітня мешкають 11 коней. У програмі іповенції залучені шестеро з них. Щоденно на базі кінно-спортивної школи проводяться по три сеанси.
"Якщо це повна група, то в нас три інструктори. Тобто один інструктор на двох коней, щоб всі були під контролем", — розповіла інструкторка Олександра.
Перед початком кожного заняття інструктори проводять інструктаж, як поводитися з конями.
"Треба вміти дуже впевнено підійти до коня, щоб він тебе зрозумів і почав сприймати як собі рівного. Під кожну людину окремий кінь за характером підбирається", — розповіла Олександра.
З початку повномасштабного вторгнення заняття проводили безкоштовно. З січня 2023 року встановили плату, аби покрити витрати на корм для коней.
"Якщо чесно, ми поставили таку символічну ціну — 500 гривень на місяць. Це, мабуть, їм більше на смаколики. Тому що зараз важко з кормами, і людям важко", — говорить Олександра.
Наталія – вдова військовослужбовця Дмитра Олійника, який загинув внаслідок обстрілу росіянами Миколаївської облради. На іповенцію жінка водить свою доньку Мію.
"Це для дитини щось новеньке, але вона бачила вже коней. На конях вона каталася вже тут, на цій базі. І коли був мій чоловік ще живий – він теж пробував, але через те, що він був поранений у 2014 році і йому не можна було займатися – ми приїздили трішки погуляти, поспілкуватися з кіньми", — говорить Наталія.
Наталія каже, важко перенесла втрату чоловіка. Спілкування з кіньми – один зі способів позбутися негативних думок. За час сеансу, розповідає жінка, встигла проїхатися верхи й навіть подружитися зі старожилом стайні – П'ятим Боєм.
"Він дуже класний. Він потребує уваги. Дуже поважний вік у нього. Йому хочеться спілкуватися, побігати, солоденького поїсти", — каже жінка.
Місячний курс складається з шести сеансів. Про дати занять Олександра сповіщає у соцмережах.
Читайте також
Вступ до школи. У Миколаєві з 15 квітня стартує електронна реєстрація дітей
Поновлюємо життя. У Миколаєві "Казку" відкрили для відвідувачів
Російські війська відчувають "снарядний голод" на Кінбурнському півострові — пресцентр ОК "Південь"
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.