У Миколаєві судитимуть чоловіка за співпрацю з російськими спецслужбами

У Миколаєві судитимуть чоловіка за співпрацю з російськими спецслужбами

У Миколаєві судитимуть чоловіка за співпрацю з російськими спецслужбами
Під час обшуку в помешканні обвинуваченого. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

До суду скерували обвинувальний акт стосовно викладача миколаївського вишу, який виправдовував дії Росії проти України та розробляв документи про утворення "Миколаївської народної республіки". Чоловіку, у разі доведення вини, загрожує довічне ув'язнення.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної прокуратури.

За інформацією правоохоронців, у квітні 2022 року чоловік налагодив співпрацю з представником головного розвідувального управління генерального штабу збройних сил Російської Федерації з метою надання допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

У період з травня по червень 2022 року за завданням куратора чоловік розробив концепцію перетворення Миколаївської області на чергову "народну республіку". У "роботі" обвинувачений ураховував специфіку регіону та прорахунки, які мали місце при створенні, так званих, Донецької та Луганської народних республік.

У Миколаєві судитимуть чоловіка за співпрацю з російськими спецслужбами
Рукописи та інші речі, вилучені в обвинуваченого під час обшуку. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Упродовж квітня-травня 2022 року обвинувачений надавав інформацію щодо розташування Збройних сил України та державних установ на території міста Миколаєва.

23 червня 2022 року чоловіка затримали. Під час обшуку у нього знайшли та вилучили комп’ютерну техніку та документацію. Зафіксували листування з представником російських спецслужб.

Суд обрав чоловіку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, без можливості виходу під заставу.

Санкції статей Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.Стаття 111. Державна зрада.Стаття 111-2. Пособництво державі-агресору.Стаття 436-2. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України.передбачають позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок