Новий газовий рік: як підготуватися та що потрібно знати миколаївцям

Новий газовий рік: як підготуватися та що потрібно знати миколаївцям

Новий газовий рік: як підготуватися та що потрібно знати миколаївцям
. Газова плита. Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

З 1 жовтня в Україні розпочинається новий газовий рік. Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. За підсумками газового року компанії виставляють споживачам рахунок за спожитий газ та замовлені потужності. Аби "Миколаївгаз" правильно зробив нарахування, потрібно вчасно передавати показники лічильника.

Як жителям Миколаївщини підготуватися до початку нового газового року та як передати показники лічильника в умовах воєнного стану, розповіла начальниця управління зовнішніх комунікацій "Миколаївгазу" Ірина Крісанова.

За словами Ірини Крісанової, показники лічильника можна передати онлайн: за допомогою Viber-боту або в особистому кабінеті на сайті 104.ua. Якщо ж абонент був вимушений змінити місце проживання через бойові дії, в особистому кабінеті є можливість переглянути останні передані показники — якщо споживання газу не відбувалось, ці показники можна дублювати. Таким чином "Миколаївгаз" не нараховуватиме плату за постачання газу.

"Якщо людина має статус внутрішньо переміщеної особи та не знає своїх останніх показників, вона може також дистанційно через кабінет на сайті 104.ua дізнатися, які були останні показники, яка була остання оплата. Якщо немає послуги користування за природний газ, людина не сплачує", — розповіла Ірина Крісанова.

Що стосується рахунку за транспортування газу, то він виставляється один раз на газовий рік. На підставі показників спожитого об’єму послуг проводиться розрахунок, скільки людина використовує газу, яка потужність тощо.

"Плата за розподіл газу — це плата за користування потужністю. Ці гроші спрямовуються на роботу з підтримки тиску в мережі, тому транспортування газу розраховується один раз на рік залежно від вашого споживання, але оплачувати цю послугу необхідно протягом усього року", — розповіла Ірина Крісанова.

Станом на 21 вересня тариф за транспортування одного кубічного метра газу становить 1,99 грн. Щоб самостійно розрахувати щомісячне нарахування за послугу з розподілу, потрібно дізнатися загальний обсяг спожитого газу за газовий рік у кубічних метрах. Цей показник помножити на розмір тарифу (1,99 грн) та поділити на 12 — кількість місяців у році. Отримана цифра — розмір вашої щомісячної плати за розподіл газу на наступний газовий рік, а саме з 1 жовтня 2022 року по 30 вересня 2023 року.

"Мова про збільшення тарифів не йде, бо тривають бойові дії, говорити про зміну тарифу недоцільно. Так само, згідно з законодавством, під час воєнного стану нам заборонено нараховувати пеню, штрафні санкції за несплату. Але після закінчення бойових дій треба буде повністю розрахуватися за спожиті послуги", — розповіла Ірина Крісанова.

З її слів, газу для жителів області на новий газовий рік вистачить. Також перед початком нового газового року на підприємстві рекомендують перевірити все газове обладнання та комунікації.

Читайте також

На Миколаївщині прораховують теоретичний план з евакуації в разі ударів по Південноукраїнській АЕС — начальник ОВА

Ремонтні роботи на електромережі Миколаївщини. У Первомайській громаді деякі вулиці залишаться без електропостачання

Миколаївська теплоелектроцентраль готується до опалювального сезону

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок