Перейти до основного змісту
«Обранці» на Суспільному виходять за експертної підтримки «ЧЕСНО»

«Обранці» на Суспільному виходять за експертної підтримки «ЧЕСНО»

Проєкт "Обранці" на Суспільному, аналітика, рух Чесно
Проєкт Суспільного «Обранці». Суспільне

Аналітики громадського руху «ЧЕСНО» зібрали дані про роботу у парламенті понад 80 народних депутатів-мажоритарників у IX скликанні Верховної Ради з 12 областей України для міжрегіонального проєкту Суспільного «Обранці», що виходить з квітня на цифрових платформах місцевих каналів та сайті Суспільне Новини.

«Нам важливо показати роботу депутатів, фахово проаналізувати їхню залученість, тому ми звертаємось до експертів, які регулярно стежать за процесами і мають відповіді на наші запитання. Рух “ЧЕСНО” — одні з партнерів, з якими ми співпрацюємо в аналітичних проєктах, у нас збігаються цілі й принципи роботи», — зазначає директорка департаменту регіонального контенту Суспільного Алла Скорик.

Парламентські аналітики руху «ЧЕСНО» Софія Лазарова та Віталій Мікула надали для проєкту коментарі щодо законодавчої роботи нардепів, їхніх голосувань у Верховній Раді й статистики прогулів.

«“ЧЕСНО” має тривалий досвід співпраці з Суспільним мовником. Ще у 2017 році ми започаткували проєкт “Звіти.Наживо”, у якому запрошували мерів і представників ОМС звітувати публічно. Тоді вдалося кардинально змінити формат звітування. Зараз же Суспільне трансформує концепцію звітування нардепів — це не майданчик для ретрансляції позиції народних обранців, а критичне середовище з об’єктивними відомостями. Суспільне якісно інформує про роботу влади, ми ж готові ділитися своєю експертизою, щоб виборці могли робити висновки», — зазначає лідерка «ЧЕСНО» Віта Думанська.

Перші випуски, створені у співпраці із «ЧЕСНО», вже можна переглянути на платформах Суспільного:

«Разом із рухом “ЧЕСНО” ми намагалися перевірити, чи виконують депутати обіцянки й чи спілкуються з виборцями. Сподіваюсь, це допоможе людям краще розуміти, кого вони обирають і чого чекати від своїх представників. На мою думку, завдяки об’єднанню зусиль із рухом “ЧЕСНО” ми змогли уникнути політичної упередженості, підготувати перевірену та об’єктивну інформацію. Щодо черкаських депутатів-мажоритарників, то із семи осіб зустрітися із журналістами Суспільного погодилися четверо, серед них депутат, який воює з перших днів повномасштабного вторгнення, Сергій Рудик», — коментує шеф-редакторка центрального хабу Суспільного та Суспільне Черкаси Ніна Волощук.

Читайте також: Тетяна Козирєва стала кореспонденткою Суспільного у Вашингтоні

Зазначимо, навіть, якщо обранець не погоджується на розмову, журналісти аналізують його діяльність і публікують матеріали на сайті Суспільного.

«Тенденція така, що далеко не всі депутати готові звітувати, відповідати на всі питання у форматі інтерв’ю, іноді важко узгодити час і місце зустрічі. Тому проєкт розтягується в часі. Ми це розуміли на етапі його розробки. Місцеві команди Суспільного приділять увагу всім мажоритарникам, незалежно від того, чи погоджуються обранці відповідати на питання та в якій формі це роблять», — зазначає директорка департаменту регіонального контенту Суспільного Алла Скорик.

Нагадаємо, у проєкті «Обранці» команда Суспільного аналізує роботу депутатів-мажоритарників Верховної Ради IX скликання та показує, які закони вони розробляли, за що голосували, які передвиборчі обіцянки виконали, а які — ні. Суспільне запрошує представників усіх політичних сил, ставить запитання, які викликають у суспільстві жваві дискусії. До прикладу — мобілізація, заборона церков, статус державної мови, освіта, дороги.

Нові серії проєкту виходять щотижня на ютуб-каналах місцевих команд Суспільного, а текстові матеріали на сайті Суспільне Новини. Підписуйтесь на платформи місцевих суспільних мовників, щоб не пропустити важливої інформації.

Читайте також: Суспільне презентувало фільм про історію затоплених сіл для мешканців Бакоти

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

На початок