Перейти до основного змісту
Ветеран з Полтавщини відкрив гончарну майстерню у Львові

Ветеран з Полтавщини відкрив гончарну майстерню у Львові

Гончар-кераміст Андрій Тирса з Кременчука, що на Полтавщині, після повномасштабного вторгнення переїхав з сім'єю до Львова. Там мобілізувався і після двох років на війні знову повернувся до улюбленої справи — роботи з глиною.

Як дізналася кореспондентка Суспільного, у Львові відкрив майстерню, де і працює разом з дружиною — виготовляють керамічний посуд, фігурки, вази. А ще кераміст проводить майстеркласи для дітей та дорослих. Запрошує на них і військовослужбовців, адже переконаний — робота з глиною — це хороша арттерапія.

"Слон — дуже цікавий символ. Якщо слон в хаті є, то, виходить що є і на слона. Значить, не все так погано в хаті. І вони людям сподобалися, і вони дуже пішли, ми навіть хотіли зробити слона нашою емблемою на логотип", — каже Андрій Тирса.

Чоловік поділився спогадами про початок повномасштабного вторгнення:

"Дивлюся — бомблять Київ, дружина вискакує, теж вже прочитала: "Давай бігом, бо якщо моста не буде, ми не переїдемо навіть на той берег". І тому ми бігом — в машину. Я її привіз у Львів. Ми приїхали, я відіспався і 26 лютого вже стояв в черзі у Франківський військкомат, тоді були черги".

На війні Андрій Тирса був два роки — працював кухарем. Каже, у готування їжі і скеровував усю свою творчу енергію.

"Був з військовими протиповітряної оборони, і у мене ж спеції, мені ж треба їх, а вони там сидять по полях з цими своїми штуками, передають мені: "Будь ласка, можеш так як вдома, як мама, нічого не кидати, цибулькою і все. Готували зазвичай супи, борщі, каші", — каже гончар-кераміст.

Після повернення з фронту Андрій Тирса знову взявся за гончарство. У Львові відкрив свою майстерню.

"Повертатися — воно не важко, тільки спочатку воно якось не йшло. Практика понад 20 років. Руки все пам'ятають. Потехньку ремонт зробили, а ліпити теж — що ліпити — замовників немає, куди продавати — війна, кому воно треба. Все не так як було, є умови, в які треба якось вписатися", — каже чоловік.

Андрій Тирса займається гончарством з 1998 року. Навчився гончарству самостійно, з книжок.

"Я за освітою недобіолог, або недоботанік. Мав би бути викладачем біології і психології, але і грець із ним — з творчістю цікавіше", — каже чоловік.

Продає свої роботи по усьому світу через Інтернет, також здає і у львівські магазини. Можна купити кераміку Тирси і на ветеранському ярмарку, який проводять у Львові на вихідні.

А ще Андрій Триса у своїй майстерні проводить майстеркласи для дітей та дорослих. Планує проводити і для військовослужбовців та ветеранів, адже певний — гончарство — це як арттерапія.

Топ дня
Вибір редакції
На початок