На Львівщині облаштують дев'ять вертолітних майданчиків для екстренної швидкої допомоги

На Львівщині облаштують дев'ять вертолітних майданчиків для екстренної швидкої допомоги

На Львівщині облаштують дев'ять вертолітних майданчиків для екстренної швидкої допомоги
. Суспільне Львів

На Львівщині планують облаштувати дев'ять вертолітних майданчиків у межах проєкту з аеромедичної евакуації. Про це Суспільному розповів керівник обласного центру екстренної медичної допомоги Андрій Васько.

Такі майданчики побудують біля лікарень інтенсивного лікування. Вже оголосили тендер на будівництво вертолітного майданчику біля львівської лікарні швидкої допомоги.

На Львівщині облаштують дев'ять вертолітних майданчиків для екстренної швидкої допомоги
Місця для будівництва вертолітного майданчику біля лікарні швидкої медичної допомоги. Суспільне Львів

"Сподіваємося, що в березні або в квітні буде здійснено перший політ ветрольотом. Медиків, які надаватимуть допомогу на борту – відбиратимуть. Буде створено окремий підрозділ медичної евакуації, який буде займатися виключно питаннями перевезень аеромедичної евакуації. Найімовірніше він буде розбазований в аеропорті "Львів", — каже Андрій Васько.

За допомогою авіаційного сполучення до лікарень будуть доставляти важких пацієнтів: людей із опіками, травмами, пораненнями, переломами, загальною гіпотермією, а також хворих із розладами серцево-судинної системи та іншими невідкладними станами.

"Ми будемо приймати пацієнтів, лікувати. Нам головне, щоб їх правильно доставили. Найважчі пацієнти мають доставлятися авіаційним сполученням, бо є інсульти, травми, є гірськолижні травми, є надзвичайні лиха, коли екстренна медична допомога повина доставлятися не швидкими, а саме авіаційним сполученням ", — каже генеральний директор Лікарні швидкої допомоги Олег Самчук.

Що відомо

  • У Львові планують запустити пілотний проєкт із аеромедичної евакуації.
  • Він передбачає створення спеціальних медичних бригад та екіпажів, які вилітатимуть на вертольотах для надання невідкладної медичної допомоги.
  • Проєкт охоплюватиме увесь Карпатський регіон та окремі області Західної України.
  • Аеромедичну евакуацію будуть надавати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП, а також невідкладним хворим.
  • У Львові оголосили тендер на будівництво злітно-посадкового майданчика для вертольотів. Там базуватимуться екіпажі, які вилітатимуть для надання екстренної медичної допомоги.
  • Перший майданчик збудують поблизу Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, що на вулиці І. Миколайчука, 9. Побудувати об'єкт планують до 31 грудня 2021 року.

На початок