Аеромедична евакуація: на Львівщині реалізують пілотний проєкт

Аеромедична евакуація: на Львівщині реалізують пілотний проєкт

Аеромедична евакуація: на Львівщині реалізують пілотний проєкт
. Pixabay

У Львові планують запустити пілотний проєкт із аеромедичної евакуації. Аналогічну ідею реалізують у Києві. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.

Проєкт передбачає створення спеціальних медичних бригад та екіпажів, які вилітатимуть на вертольотах для надання невідкладної медичної допомоги.

"Наша зона відповідальності охоплюватиме увесь Карпатський регіон та окремі області західної частини нашої держави. Розпочинаємо підготовку наших команд медиків, які забезпечуватимуть медичну допомогу на відповідних повітряних суднах екстрених служб реагування", - каже керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

Пріоритет у допомозі надаватимуть хворим із гострою затримкою кровообігу, розладами серцево-судинної системи та порушеннями мозкового кровообігу. А також людям з опіками понад 20% площі поверхні тіла, травмами хребта, пораненнями шиї, грудної клітки, черевної порожнини, переломами двох та більше кісток, черепно-мозковими травмами чи загальною гіпотермієюпереохолодження.

Також аеромедичну евакуацію будуть надавати у випадках масових уражень, стихійних лих та якщо пацієнти отримали травму внаслідок утоплення, падіння з висоти, сходження снігової лавини, зсуву ґрунту чи ДТП.

Читайте також: Рятувальники евакуювали лижника із гори Тростян на Львівщині

На початок