У Сихівському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки у Львові допомагають із мобілізацією іноземців до Збройних сил України. Серед них — двоє американців, Аттікус Фріман та Луїс. Обидва військові приїхали до України продовжити свої контракти.
Більше про участь у російсько-українській війні чоловіки розповіли Суспільному.
Аттікус Фріман — американець китайського походження та морський піхотинець. Чоловік написав книгу про життя в Китаї та планує видати ще одну про свій досвід в Україні. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Аттікус збирав і надсилав дрони для ЗСУ, а згодом вирішив доєднатися до Сил оборони України.
"Я народився в Китаї. Для мене це — тоталітарна країна. І я знаю, як це – жити в такій країні. Я розумію, що Росія хоче зробити Україну такою ж країною і я не можу допустити цього. Якщо Росія переможе, не тільки Україна буде страждати. Люди у Штатах будуть страждати, а люди в Китаї – втратять надію", — каже Аттікус.
Луїс приїхав зі штату Нью-Йорк. Чоловік воював в Інтернаціональному легіоні із 2023 року, а зараз підписав новий піврічний контракт. Луїс воюватиме в одному з українських підрозділів морської піхоти.
"У мене був досвід – сім років у морській піхоті в Америці. Я вирішив приїхати сюди, запитав, чи потрібна моя допомога, і так я опинився тут. Все відрізняється, це добрий досвід для мене. Щось нове, що відрізняється від досвіду, наприклад, НАТО. І я, чесно, отримую задоволення від того, що я тут", — розповідає Луїс.
Аттікус та Луїс кажуть, що воюватимуть в Україні до перемоги. Аттікус планує залишитися й після війни, адже має дівчину-українку.
За словами інструктора відділення рекрутингу та комплектування Сихівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрія Солода, контракт із ЗСУ може підписати іноземець, який не порушував законів України:
"Ми отримуємо відповіді від усіх служб. Якщо людину позитивно розглянуто, якщо по ній нема ніяких справ, якщо вона не порушувала закон, то, відповідно, ця людина може підписувати контракт. Іноді хлопці-іноземці вже мають своїх друзів, колег, і вони самі комунікують з військовою частиною, а частина виписує на них рекомендаційний лист".
Андрій Солод розповідає, що приблизно 30% іноземців, які бажають долучитися до ЗСУ, приїжджають із досвідом служби в армії своєї країни. Людей із бойовим досвідом, за його словами, мало.