Шість років тому у львів’янки Катерини з'явилася аритмія Порушення серцевого ритму, а два роки тому виникла кардіоміопатія: камери серця розширилися, а робота шлуночків порушилася. Серце перестало належно працювати й жінка потребувала пересадки органу. Катерину прооперували у Центрі трансплантології.
Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб'єднання Львова.
Аритмію Катерини лікували медикаментозно, а також двічі проводили радіочастотну абляцію серцяМалоінвазивна маніпуляція; полягає в руйнуванні ділянки міокарда, яка генерує неправильний ритм: до аритмогенного осередка підводять катетер-електрод, по якому подають електричний струм малої сили й радіочастотний імпульс високої частоти..
"Це один із найсучасніших та найдієвіших методів лікування цієї недуги. Та, на жаль, цій пацієнтці процедура не допомогла", — йдеться у повідомленні.
Два роки тому серце жінки перестало працювати належно через розширення камер та порушення роботи шлуночків. Через це знадобилася трансплантація.
"У травні 2022 року я вже геть знесилилася від цих нападів. Єдине, що могла робити з дітьми – це допомогти їм з уроками. Уявіть, вони ростуть, а я навіть не можу побавитися з ним. Тож заради моїх дітей я ухвалила рішення стати в лист очікування на донорський орган. Було дуже страшно", – каже Катерина.
Через серцеву недостатність жінці було важко дихати. За даними медиків, хвороба почала впливати на інші органи, з'явилися ускладнення. Після двох років очікування в Центрі трансплантації з'явився необхідний донорський орган і жінці зателефонували.
"Коли мені подзвонили, я злякалася і навіть спершу думала відмовитися. Але підтримка дітей та чоловіка дала мені надію. Ми вирушили в лікарню", — розповідає пацієнтка.
Трансплантація серця минула успішно й на десяту добу Катерина поїхала додому. Жінка каже, що після реабілітації жінка мріє повезти своїх дітей на море.