Перейти до основного змісту
Надбавка до пенсії: як переселенці у гірських районах можуть отримати доплату

Надбавка до пенсії: як переселенці у гірських районах можуть отримати доплату

Переселенці-пенсіонери з інших областей, які переїхали жити у гірські райони, мають право на надбавку до пенсії — 20%. Для отримання такої надбавки необхідно мати посвідчення, що підтверджує проживання у гірській місцевості.

Як отримати доплату, дізнавалося Суспільне.

Іванці Козловській — 73 роки. Жінка живе у Турці. Має невелике господарство і поле.

"Маю корову, більше нє, свині не маю, кури хіба. Хліб купуємо, бо свого нема. Нич такого, щоби сіяти поле, щоби щось збирати. То все треба купити – курці купити, собі купити", говорить Іванка Козловська.

За складні умови проживання жителі гірських районів отримують надбавку, так звані "гірські". 20% до пенсії отримує і Іванка Козловська.

"То було 4 тисячі, я робила в колгоспі, не знаю скільки вони то добавляють, але маю трохи більше", — каже жінка.

Іванка Козловська
Іванка Козловська. Суспільне Львів

Після повномасштабного вторгнення до Турки з Донецької області евакуювалась і Зінаїда Сильченко. Тут вона живе у місцевій школі. Зінаїда теж оформила надбавку до пенсії.

"Я до пенсії маю десь 490 гривень, не думали, що є такі категорії і що в горах ще добавляють. Нам здавалося, що тут дуже гарне повітря, і навпаки з них треба ще знімати. А потім як походили, то звичайно тяжко: гора-низ, низ-гора, то вважаємо, що правильно, що добавляють", — зазначає Зінаїда Сильченко.

Зінаїда Сильченко
Зінаїда Сильченко. Суспільне Львів

Для отримання такої надбавки необхідно мати посвідчення, що підтверджує проживання у гірській місцевості. Його можна отримати у сільській, міській раді чи у центрі надання адміністративних послуг.

"Зараз у нашій громаді є 280 внутрішньо переміщених осіб, з них приблизно 80-90 людей пенсійного віку", — говорить мер Турки Ярослав Паращич.

Такі доплати на Львівщині отримують мешканці близько двох сотень сіл Дрогобицького, Стрийського і Самбірського районів.

"Що стосується внутрішньо переміщених осіб, то вони не виняток. Якщо вони проживають на території гірського населеного пункту, мають статус ВПО і проживають на цій території", — пояснює заступниця начальника Пенсійного фонду у Львівській області Руслана Іванкова.

Загалом на Львівщині підвищену пенсію отримують близько 40 тисяч пенсіонерів, які проживають на території гірських населених пунктів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок